چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

کامل ترین اموزش تصویری فعال کردن زیرنویس فارسی در برنامه km player

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

یکی از معروف ترین وپرکاربردترین نرم افزار پخش کننده فیلم که دربین کاربران رایج است نرم افزار KMPlayer است که در این پست قصد داریم که به شما نحوه اجرای صحیح زیرنویس فارسی را به طور کامل ودیگر تنظیمات زیرنویس را به شما اموزش دهیم .

اولین کاری که باید انجام شود مشخص کردن فایل زیرنویس مربوط به ویدئویی است که می خواهیم ببینیم و برای شناساندن زیرنویس به برنامه km  دو روش وجود دارد:

1-پس از اجرای ویدئو، فایل زیرنویس را بدرون km بکشید و زیرنویس را رها کنید

2-نام فایل زیرنویس را با نام فایل ویدئو یکسان کنید و درون یک پوشه قرار دهیدتا به محض پخش ویدئو آن ویدئو زیرنویس را مربوط به خود دانسته و نمایش دهد .

 

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

 

حال برای نمایش زیرنویس در KMPlayer با کلیک راست روی صفحه آن و ورود به منوی Subtitles و انتخاب Show/Hide Subtitle فعال می شود و یا فشردن دکمه Alt و حین نگه داشتن آن زدن دکمه X شما می توانید نمایش زیرنویس را فعال نمایید.(بالای برنامه  km  پیام Subtitled:Show نمایش داده می شود)

 

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

 

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

 

حال اگر زیرنویس مورد نظر فارسی باشد , احتمال دارد که زیرنویس به درستی نمایش داده نشود و برای اصلاح این حالت با فشردن کلید تابعی F2 و یا کلیک راست روی صفحه و از منوی Options بروی گزینه اول که Preferences است کلیک کردن , وارد صفحه تنظیمات می شوید.

 

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

 

حال بمانند تصویر باید از منوی آبشاری سمت چپ صفحه گزینه Subtitle Processing شوید و با کلیک بروی مثلث کوچک کنار آن زیر شاخه های آنرا مشاهده کنید و گزینه Font Style را انتخاب نمایید تا در سمت راست تصویر قادر باشید تنظیمات جدیدی را مشاهده کنید که در سه زبانه در دسترس هستند و هر یک برای یکی از زیرنویس ها تنظیم می شوند و در نتیجه ما قادریم تا سه زیر نویس برای یک ویدئو تعریف کنیم . حال در این بخش شما قادر خواهید بود تا از طریق گزینه Primary فونت زیرنویس خود را تعریف نموده و در پایین آن Substitute برای تعیین فونت جایگزین بکار می رود پس از Font Style و Font Size که برای شکل نمایش نوشته ها و اندازه آنها بکار می روند به گزینه مورد نظر خود می رسیم CharSet می باشد و باید آنرا به گزینه Arabic تغییر دهید تا از حروف فارسی پشتیبانی شود .

گزینه Letter spacing برای تعیین فاصله بین حروف است که برای فارسی بهتر است صفر باشد و Line spacing نیز برای تعیین فاصله بین خطوط است . حال فرض کنیم می خواهیم اندازه نمایش زیرنویس ها را تغییر دهیم اینکار را می توانیم با تغییر مقادیر Scale X و Scale Y انجام دهیم . در ادامه شما می توانید رنگ و شفافیت نمایش فونت را تغییر داده و یا برای آن پس زمینه ای تعریف کنید تا بهتر مشخص شود و یا کادر و یا سایه برای نوشته ها تعریف کرده و رنگ و میزان شفافیتی برای آنها تعیین کنیم .سرانجام با زدن گزینه Close تنظیمات ثبت می شود و با بستن KMPlayer و نمایش دوباره ویدئو نوشته ها فارسی خواهند شد .

 

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

 

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

 

حال که بالاخره می توانید نوشته ها را ببینید باید بررسی کنید که آیا نوشته ها به موقع بروی تصویر ظاهر می شوند و با صدا همخوانی دارند یا خیر.در صورت وجود ناهماهنگی شما می توانید با کلیک بروی علامت چرخ دنده و یا زدن دکمه Alt و حین پایین نگه داشتن آن فشردن G پنجره کنترل پدیدار می شود و از زبانه ای که با علامت A نمایش داده شده می توانید مانند تصویر شاهد تنظیمات زمانی زیرنویس باشید. حال باید ضمن نمایش ویدئو به اصوات گوش دهید و در صورت جلوتر بودن زیرنویس از صدا باید +Sync را فشرده و یا «]» را از روی کیبرد فشار دهید و در صورت جلوتر بودن تصویر بایستی -Sync و یا «[» را از روی کیبرد فشار دهید حال در صورت زیاد روی در تنظیم همواره می توانید Resync و یا Alt+Y را فشار دهید تا همه تنظیمات به حالت اولیه باز گردند . با همه این توضیحات شما دیگر نباید مشکلی در نمایش زیرنویس فارسی داشته باشید .

 

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

 

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

 

حال در صورتیکه تمایل داشته باشید تا تمامی منو ها و گزینه های موجود در برنامه را به زبان فارسی تغییر دهید می توانید با راست کلیک نمودن بروی تصویر و انتخاب عبارت Language از میان گزینه ها در منوی باز شده عبارت Farsi.ini را انتخاب نمایید تا زبان تمامی منوهای برنامه به فارسی تغییر نماید . بدین وسیله شما قادر خواهید بود تا براحتی با منوها و گزینه های برنامه تعامل داشته باشید ولیکن بعلت آموزشی بودن این مطلب ما همواره تلاش می کنیم تا آموزش ها را با زبان انگلیسی ارائه کنیم تا بلکه بدین واسطه شما بتوانید با منو های لاتین موجود در نسخه های قدیمی نیز به کار خود ادامه دهید .

 

چگونه در KMPlayer زیرنویس فارسی را فعال کنیم؟

 

با توجه به افزوده شدن یک پنل کناری جدید در KMPlayer که در مواقعی که به اینترنت متصل هستید سایر فیلم ها را به شما پیشنهاد می دهد پیشنهاد می شود که همواره از جدیدترین نسخه برنامه استفاده کنید و یا اینکه با کمک فایروال ویندوز دسترسی برنامه را به اینترنت محدود سازید تا نتواند اطلاعات لازم برای نمایش این اطلاعات را از اینترنت دریافت نماید.

 

پست های پیشنهادی:

کامل ترین آموزش حل مشکل ناخوانا بودن زیرنویس در km player

آموزش حل مشکل برعکس و سر و ته بودن زیر نویس فارسی در KMPlayer

اموزش تصویری اجرای همزمان چند فایل در KM Player

نشان ندادن زیر نویس در برنامه kmplayer

رفع مشکل به هم ریختن فونت‌های زیرنویس فیلم

آموزش اجرای چندین فایل همزمان در kmplayer

آموزش تصویری غیرفعال کردن تبلیغ در نسخه جدید کاام پلیر KMPlayer

آموزش حل مشکل برعکس و سر و ته بودن زیر نویس فارسی در KMPlayer

اموزش بازکردن زیرنویس فیلم ها در پلیرهایی اندروید

چگونه در Windows Media Player زیرنویس فارسی را فعال کنیم ؟

دانلود KMPlayer Pro _جدیدترین نسخه پرو کی ام پلیر اندروید

دانلودKMPlayer -جدیدترین نسخه مدیاپلیرکی ام پلیراندرویدی

 

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

دیدگاه کاربران
496
پاسخ Eli 23 مارس 2020

Afarin vaghean… 3 sat dashtam talash mikardam nemishod, ba rahnamaei shoma to 3sanie anjam shod.

پاسخ Mala 13 دسامبر 2019

خیلی کامل و عالی بود خدا حفظتون کنه

پاسخ a 24 نوامبر 2019

سلام
من تازه یه ویندوزم رو عوض کردم وبعدش که میخواستم فیلم ببینم وزیرنویسش رو فعال کنم
اون فایل زیرنویس رو که درگ کردم یاکشیدم روی فیلم، فعال نشد یعنی باز فقط رفت از اول ودوباره خود فیلم رو نشون داد
ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چیکارش کنم
نرم افزارخاصی باید دانلود کنم که زیرنویس رو باز کنه؟

پاسخ Amir 10 سپتامبر 2019

سلام من همه کارایی که گفته بودید رو انجام دادم ولی درست نشده یکسری حروف هست

پاسخ Mansouri 14 جولای 2019

سلام من زیرنویس فیلممو که با برنامه word باز کردم فارسی بود و مشکل نداشت و هم زیر نویس و هم خود فیلمو با یه اسم توی پوشه جدا گذاشتم و کلا هر کاری که گفته بودینو انجام دادم ولی هنوزم زیرنویس برام بالا نمیاد واقعا نمیدونم باید چیکار کنم .بجاش وقتی ویدیو رو پلی میکنم توی قسمت subtitle explorer هم زیرنویس انگلیسی هست و هم فارسیش فقط توی یه پنجره کوچیکتر درست میشه و همزمان با فیلم کار میکنه ولی روی خود فیلم نیست . چیکار کنم ؟ اگه میشه جواب بدین ممنون

پاسخ niloofar 14 جولای 2019

آقا دست و پنجت طلا عالیییییییی بود خدا خیرت بده

پاسخ مرجان 3 جولای 2019

من تموم کارهارو انجام دادم اما زیر نویس فارسی نشد چیکار باید کنم

پاسخ sonia 9 ژوئن 2019

سلام و کلی خسته نباشید.ببخشید من همه ان کارارئو کردم ولی زبان زیرنویس اصلا یه زبان مزخرفیه که خودمم نمیدونم چی هست.هرکاری کردم درست نشد.میشه لطفا راهنماییم کنید.ممنون

پاسخ غلام حسین 31 می 2019

خیلی ممنون عزیز
دستت درد نکنه مشکلم حل شد

پاسخ مهدیه 15 می 2019

من تمام این کار هارو انجام دادم ولی بازم یه زبون دیگس توروخدا بگین چی کارکنم ویندوزم هم 10 است

پاسخ شروین 4 مارس 2019

سلام من زیر نویس فارسی دانلود کردم اما موقع پخش زیر نویس فارسی نمیاد یه زبون دیگه میاد همه ی فیلم هاهم اینجوری نیس مثلت یک فصل سریال ممکنه ۲ قسمت اینجوری باشه باید چیکار کنم?

پاسخ حسین 15 فوریه 2019

با سلام وخسته نباشین
آیا میشه که در پخش کننده kmplayer زیرنویس رو به صورت دائم چسبوند و یه فایل جدید از ویدئو گرفت که دیگه احتیاج به فایل هم نام زیر نویس با ویدئو اصلی داخل یک پوشه نباشه

پاسخ پیمان 4 فوریه 2019

فایل صوتی من تو دانلود منیجر هست و نمیتونم تو kmplayerاجرا کنم

پاسخ bahar 31 ژانویه 2019

خیلی ممنون از راهنماییتون خیلی ب درد خورد

پاسخ مدیر سایت 31 ژانویه 2019

زنده باشید

پاسخ sam 18 ژانویه 2019

سلام. من همه اینایی که گفتین انجام دادم ولی وقتی زیرنویسو به پلیر میکشم یه سری اعداد باینری نمایش داده میشه تو یه صفحه کوچیک

پاسخ Elahe 7 ژانویه 2019

خسته نباشید من ویندوز عوض کردم الان ویندوز ۱۰ روی لپ تاپ من نصبه مشکل اینجاس که میزنه فایل زیرنویس باز شد اما هیچ زیرنویسی مشاهده نمیشه زیر تصویر لطفت راهنمایی کنید لطفاااا

صفحه بندی نظرات: 1 7 8 9
تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /