اموزش فعال سازی اینترنت 4.5G همراه اول

اموزش فعال سازی اینترنت 4.5G همراه اول

اموزش فعال سازی اینترنت 4.5G همراه اول

اینترنت 4.5G نسل چهار و نیم(فورجی پلاس)،جدیدترین وپرسرعت ترین فناوری اینترنت همراه هست که به کاربران این امکان را میدهد با سرعت دانلود ۲ تا ۳ برابر بیشتر از 4G و حتی تا سرعت 1.3G فایل های خود رادانلودکنندو تعداد اتصال همزمان این نسل از اینترنت بیشتر از نسل های قبلی میباشددر حال حاضر همراه اول، 11 هزار سایت شبکه 4.5G در سراسر کشور راه اندازی کرده و اپراتور پیشگام در زمینه بهره برداری از نسل چهار و نیم اینترنت همراه است. نتیجه این موضوع ایجاد پوشش مناسب در اکثر شهرهای کشور برای مشترکین می باشد.در پست های قبلی کینگ2نت اموزش کاملی از نحوه فعال سازی اینترنت 4.5 ایرانسل را خدمت شما کاربران گرامی سایت اموزش دادیم.در این پست نیز قصد داریم تا اموزش کاملی از فعال سازی اینترنت 4.5 همراه اول را خدمت شما همراهان گرامی اموزش دهیم.در ادامه این پست همراه ما باشید.

 

برخی از ویژگی های اینترنت 4.5 همراه اول:

در بستر 4.5G میانگین سرعت دانلود ۲ تا ۳ برابر بیشتر از 4G است و حتی سرعت دانلود تا 1.3G نیز می رسد.

تاخیر در اینترنت نسل 4.5 کمتر از تاخیر در نسل 4 است و میزان تاخیر در این نسل تا ۱۰ میلی ثانیه کاهش می یابد.

در شبکه 4.5G تعداد اتصال های بسیار بیشتری را به صورت همزمان، نسبت به شبکه 4G می توان ایجاد کرد.

پشتیبانی از فناوری اینترنت اشیاء باند باریک (nB-IOT)، تجمیع LTE و (LWA) WiFi، (در تئوری) LAA, DC, SDL, 32CA ، که در 4G وجود ندارد.

 

مراحل فعال سازی اینترنت  4.5G همراه اول:

برای اینکه بتوانید از اینترنت فورجی پلاس همراه اول استفاده کنید باید شما هر چهار شرط زیر را دارا باشید:

1-باید درنواحی تحت پوشش اینترنت 4.5G همراه اول باشید.

2-باید ازسیم‌کارت همراه اول نسل ۴ (USIM) استفاده کنید.

3-باید دستگاه شما (گوشی،تبلت یا مودم )از اینترنت 4.5G پشتیبانی کند.

4-وارد کردن تنظیمات مربوط به فعال‌سازی اینترنت همراه اول

در ادامه برای سهولت شما کاربران گرامی سایت کینگ2نت قصد داریم هر چهار ویژگی بالا که برای راه اندازی اینترنت فورجی پلاس همراه اول ضروری هست را بصورت کامل اموزش دهیم!

 

نواحی تحت پوشش اینترنت 4.5G همراه اول:

1-در مرحله ای اول برای اگاهی ازمناطق تحت پوشش اینترنت 4.5G همراه اول به این صفحه مراجعه کنید.

2-سپس باید شهر مورد نظرخود را که قصد دارید از اینترنت 4.5g همراه اول استفاده کنید را در جدول پیدا کنید.

3-اگر در قسمت “وضعیت پوشش اینترنت” شهر مورد نظر “4.5G” باشد،یعنی شهر شما از اینترنت فورجی پلاس همراه اول پشتیبانی میکند

 

اموزش فعال سازی اینترنت 4.5G همراه اول

 

 

دستگاه هایی که ازاینترنت 4.5G همراه اول پشتیبانی می کنند(گوشی،تبلت یا مودم همراه):

پس از اینکه مطمئن شدید محل زندگی شما از اینترنت 4.5G همراه اول پشتیبانی می کند،حالا باید برسی کنید که ایا گوشی شما از اینترنت  4.5G پشتیبانی میکند یانه!

متاسفانه سایت همراه اول برعکس سایت ایرانسل بخشی برای بررسی قابلیت پشتیبانی گوشی یا تبلت از اینترنت 4.5g را ندارد! 

در اینجا ما از سایت ایرانسل برای برسی قابلیت پشتیبانی گوشی و تبلت از اینترنت 4.5g استفاده میکنیم که هیچ فرقی نمیکند.

ابتدا به این صفحه مراجعه کنید.

پس از اینکه به صفحه مورد نظر مراجعه کردید به دو طریق می توانید گوشی و تبلت خود را برسی کنید که ایا از اینترنت 4.5G پشتیبانی میکند یا خیر

روش اول: استفاده از  IMEI گوشی:

1-برای دسترسی این کد بر روی بسته‌بندی گوشی تلفن همراه شما درج شده است. اگر به بسته‌بندی گوشی همراهتان دسترسی ندارید می‌توانید #۰۶#* را شماره‌گیری کنید تا این کد برای شما نمایش داده شود.

2-پس از اینکه به کد IMEI دستگاهتان دسترسی پیدا کردید،کد را در کادر “شماره IMEI گوشی خود را وارد کنید“وارد کنید و سپس گزینه “نمایش نتیجه” را انتخاب کنید.

 

اموزش فعال سازی اینترنت 4.5G همراه اول

 

حال اگر گوشی شما از قابلیت اینترنت 4.5G پشتیبانی کند،گزینه “4.5G ایرانسل” همانند شکل زیر نمایش داده می شود که نشان دهنده این است که گوشی شما از اینترنت 4.5Gهمراه اول پشتبانی میکندولی اگر نمایش نداد،یعنی گوشی شما از اینترنت 4.5GG پشتیبانی نمی کند!

 

اموزش فعال سازی اینترنت 4.5G همراه اول

 

روش دوم:براساس مدل و برند:

این روش راحتر هست و نیازی به  کد IMEI ندارد و شما براساس مدل گوشی خود میتوانید متوجه شوید که ایا گوشی شما از اینترنت 4.5 پشتیبانی میکند یا خیر:

 

اموزش فعال سازی اینترنت 4.5G همراه اول

 

1-همانند تصویر زیر در قسمت”انتخاب برند گوشی” برند گوشی خود را انتخاب کنید که در اینجا ما برند سامسونگ را انتخاب کرده ایم و در قسمت”انتخاب سری گوشی” مدل گوشی خودد را انتخاب کنید که ما مدل A5 2017  را انتخاب کرده ایم. و در نهایت گزینه  “نمایش نتیجه” را انتخاب کنید،کمی صبرکنید تا نتایج نمایش داده شود.همانطور که مشاهده میکنید گوشی سامسونگ مدل A5 2017  از اینترنت 4.5 پشتیبانی میکند!

 

اموزش فعال سازی اینترنت 4.5G همراه اول

 

همانطور که در بالا اشاره کردم اگر تیک گزینه “4.5G ایرانسل” نمایش داده شد یعنی گوشی شما از قابلیت اینترنت 4.5g همراه اول پشتیبانی میکند.

 

سیم‌کارت همراه اول نسل ۴ (USIM):

برای استفاده از اینترنت 4.5G حتما باید از سیم‌کارت‌های دارای قابلیت نسل ۴ (USIM) استفاده کنید.

اگر سیم کارت شما USIM نیست برای تعویض سیم کارت به USIM با مراجعه به هریک از دفاتر، فروشگاه ها و یا شعب امور مشترکین همراه اول در سراسر کشور امکان پذیر است.

 

تنظیمات مربوط به فعال‌سازی اینترنت همراه اول:

توجه:برای استفاده از اینترنت 4.5g نیاز به تنظیمات خاصی نیست و با تنظیمات قبلی می توانید براحتی به اینترنت 4.5g وصل شوید.در صورت نیاز می توانید با استفاده از یکی از روش های زیر اینترنت گوشی تون را فعال کنید:

1.  ارسال پيامک به شماره ۸۰۸۸

2. ارسال دستور *۱۰*۲۳۱#

3.همچنین می توانید با ارسال پیامک به شماره ۸۰۰۸ تنظیمات اینترنت گوشی خود رادریافت کنید.

 

بسته های اینترنت 4.5G همراه اول:

پس از اینکه موفق شدیداینترنت 4.5G همراه اول خود را فعال کنید می توانید از این صفحه  یا با شماره گیری کد #100*بسته مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

 

نکات پایانی:

1-اگر سیستم‌عامل تلفن همراه شما اندروید است، برای اتصال به اینترنت 4.5G لازم است گزینه Cat6 یا Carrier Aggregation را در بخش تنظیمات گوشی خود فعال کنید. ضمنا گوشی‌های دارای سیستم‌عامل iOS به‌طور خودکار به اینترنت 4.5G متصل می‌شوند و نیاز به تنظیمات خاصی ندارند

 

2-در گوشی‌های دارای سیستم‌عامل اندروید، علامت 4.5G یا +4G نشان‌دهنده اتصال شما به شبکه 4.5G است. همچنین در گوشی‌های دارای سیستم‌عامل iOS نیز، افزایش سرعت دسترسی شما به شبکه اینترنت، نشان‌دهنده اتصال شما به شبکه 4.5G خواهد بود.

 

پایان!

در این پست از کینگ2نت سعی کردیم اموزش کاملی از نجوه فعال کردن اینترنت پرسرعت4.5G همراه اول را خدمت شما همراهان گرامی اموزش دهیم تا بدون مشکل از اینترنت پرسرعت همراه اول لذت ببرید!در صورت داشتن هرگونه سوال،در قسمت دیدگاه های همین پست پاسخگوی شما همراهان گرامی هستیم.

 

پست های مرتبط:

اموزش فعال سازی اینترنت 4.5G ایرانسل

دانلود MyMCI_جدیدترین نسخه برنامه همراه من برای اندروید

 

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

دیدگاه کاربران
25
پاسخ Fatima 1 جولای 2019

سلام.‌من گوشیم گلکسی j5 و دو سیمکارت داره. چی نشون رو 5Gکردم. اما نمیتونم اینترنت بخرم و اگر هم وصل بشم هنوز 4G. هر چی میخوام اینترنت بخرم میگه درخواست انجام نشد. لطفا یه راه حل بدید ممنون

پاسخ Sajad67 23 می 2019

ببخشید این cat6کدوم قسمت تنظیمات هست که ما نمیبینیم.من گوشیم s8+ هست

پاسخ علی 1 می 2019

سلام خسته نباشید من گوشیم گرند پرایم پرو هست بعد همراه اولم سیمکارتم و Usimهست و اهواز هستم ک اینترنت ۴.۵G رو ساپورت میکنه گوشیم هم ساپورت میکنه موندم اوCat6چیه چطوری فعالش کنم کجا چطوری ؟؟

پاسخ سارا 6 دسامبر 2018

سلام من گوشیمو که j7proهست آپدیت کردم و اینترنتش 4/5G شد …ینی گوشیم و سیمکارتم از نت 4/5 پشتیبانی میکنه ،ولی دوباره گوشیم آپدیت جدید داد و من باز آپدیت کردم ولی بعدِ آپدیت دومی دیگه نتم 4/5 نبود و فقط همون 4G بود….الان نمیدونم چیکار کنم تو هرسایتی هم گشتم نتونستم بفهمم…اگه شما میدونید لطفا کمک کنید♡

پاسخ Sss 17 نوامبر 2018

سلام چی کار کنم چی کار بشه؟؟؟

پاسخ مدیر سایت 17 نوامبر 2018

سلام
منظورتون متوجه نشدم

پاسخ صابر 10 نوامبر 2018

سلام من مودم e5785 دارم که cat6 هست با ایرانسل میره رو شبکه 4g+ ولی با سیم کارت یو سیم همراه اول و در منطقه تحت پوشش اینترنت 4g+ به هیچ عنوان نمیره رو این شبکه ؟ علت چیه ایا کلا شبکه 4g+ همراه اول با ایرانسل فرق داره ؟ نیاز به چه نوع مودمی هست ؟ کل مناطق تحت پوشش هم تست زدم نرفت رو فورجی پلاس ولی ایرانسل راحت میره حتی بسته اینترنت هم خریداری کردم باز هم نشد ؟ علت چیه ؟

پاسخ مدیر سایت 11 نوامبر 2018

سلام
اگر سیمکارت شما فورجی هست و در منظقه تحت پوشش همراه اول هم باشید، باید اینترنت شما فورجی پلاس شود، در صورتیکه نشود، مشکل ازمود هست و باید ازمودم های مخصوص همره اول استفاده کنید

پاسخ زهرا 17 اکتبر 2018

سلام
من طرح سه ماهه اینترنت رو سیم کارت قبلیم دارم با فعال کردن سیم کارت جدید این طرح از بین نمیره ؟

پاسخ مدیر سایت 17 اکتبر 2018

سلام
خیر هیچ ربطی نداره و هر سیمکارتی ، اطلاعات جداگانه ای دارد
حتی در تغییرات جدید اپراتورهای همراه،شما می توانید دو طرح همزمان هم فعال کنید!

پاسخ سیما 20 آگوست 2018

سلام گوشی من سامسونگ s8 است و سیمکارت همراه اولم رو تبدیل به یوسیم کردم و در بالای گوشی عدد 4/5G رو نشون میداد و بعد یک سیمکارت رایتل هم نشب کردم که اون هم 4G شد و علامت Hانگلیسی رو اون بالای گوشی نشان میدهدو حالا تنظیمات همراه اول از 4/5G به H تبدیل شده حالا من چیکار کنم که دوباره برای سیمکارت همراه اولم بجای علامت H علامت 4/5G بالای گوشی دیده بشه چیکار کنم

پاسخ مدیر سایت 21 آگوست 2018

سلام
همانطور که اطلاع دارید،اکثر گوشی های اندرویدی دو سیمکارته،فقط یکی از سیم ها میتونه 4.5 بشه،و به همین دلیل است که همراه اول شما از 4.5 خارج شده است
برای رفع مشکلتان به قسمت Setting دستگاه تان بروید و سپس به قسمت mobile networks بروید و سیمکارتی که همراه اول شما بروی ان هست را انتخاب کنید( سیم 1 یا سیم 2) و گزینه LTE انتخاب کنید تا مشکلتان حل شود

پاسخ علی 13 جولای 2018

آموزش فعال کردن اینترنت ۴G همراه اول میخوام

پاسخ مدیر سایت 14 جولای 2018

اموزش بالا مربوط به 4g هم هست و می توانید استفاده کنید

پاسخ محمد 3 می 2018

سلام

پاسخ Sepehr 25 مارس 2018

سلام من گوشیم فور جی ساپورت مییکنه و از فورجی استفاده میکنم.منطقه هم فورجیه.تنظیمات هم رو LTE تنطیمه.ولی فورجی پلاس میخوام .لطفا جواب بدید

پاسخ مدیر سایت 27 مارس 2018

سلام
برای اینکه از فورجی پلاس استفاده کنید باید مراحل بالا را انجام دهید تا فورجی پلاس شما فعال شود و اگر فعال نشد پس منطقه شما تحت پوشش نیست

پاسخ Atiyeh 2 مارس 2018

سلام .گوشی من نوت ۵ هستش و در قسمت اپراتور روی IRTCI تنظیم شده و هرکاری میکنم نمیتونم اپراتور رو تغییر بدم چه کار باید انجام بدم تا اپراتور رو به IRMCI تغییر بدم ؟؟؟

پاسخ مدیر سایت 3 مارس 2018

سلام
منظورتون در قسمت اپراتور کدام قسمت هست؟
در قسمت ساخت apn یا قسمت دیگر؟

پاسخ غلام 23 فوریه 2018

سلام،گوشی وخط من همه شرایطوداره ولی،بازهم فعال نمیشه

پاسخ مدیر سایت 23 فوریه 2018

سلام
به احتمال خیلی زیاد منظقه ای که در ان قرار دارید از 4.5 پشتیبانی نمی کند(توجه کنید ممکن است در نقشه زده باشد تحت پشتیبانی،ولی ممکن است هنوز منظقه تقویت نشده باشد و به همین دلیل باشد)

پاسخ حامد 17 دسامبر 2017

من از موبایل فروشی ها میپرسم میگن سامسونگ j7 prime اینترنت فور جی پلاس رو ساپورت میکنه، اینجا میگه نه،،، بله آره یا نه؟؟؟؟؟

پاسخ مدیر سایت 21 دسامبر 2017

به قسمت تنظیمات اتصال گوشی بروید و ببینید گزینه LTE را دارد یا خیر؟

پاسخ محمد 14 اکتبر 2017

سلام. چطور باید گزینه cat6 رو فعال. کنیم؟ گوشی من lg g3 هست و الان از نت 4G استفاده میکنم. ولی سیم کارتم Usim هست و 4/5 پشتیبانی میکنه. چطور باید از 4/5 استفاده کنم؟ لطفا پاسخ بدید

پاسخ مدیر سایت 14 اکتبر 2017

سلام دوست عزیز
در پست بالا بصورت کامل توضیح داده شده است و اگر شما هر سه شرط را داشته باشید(سیم کارت یوسیم،منطقه تحت پوشش و داشتن گوشی با قابلیت پشتیبانی از 4.5) و انجام تنظیمات بالا اینترنت 4.5 شما فعال میشود و نیاز نیست گزینه cat6 فعال کنید.(در واقعcat6 نسل جدید اینترنت در گوشی هست که اگر گوشی شما از 4.5 پشتیبانی کند،این گزینه هم فعال هست)

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /