بهینه سازی اصولی وب سایت

قاعدتاً می خواهید هنگامی که کاربر کلمات کلیدی در رابطه با موضوع سایت شما را جستجو نمود نام وب سایت شما در پیش روی چشمان او قرار بگیرد.این عالی است , اما می دانیم عمل بهینه سازی وب سایت یک فعالیت شمارشی نیست, بلکه برای کسب نتیجه مناسب در موتورهای جستجو باید فعالیت مستمر در بازه های زمانی مختلف داشته باشید که آنها می توانند شامل تولید محتوا و حضور در شبکه های اجتماعی باشند.گوگل اعلام کرده است که برای بررسی و رتبه بندی سایت ها بیش از ۲۰۰ مورد از سیگنال های مختلف یک وب سایت را بررسی می کند.گوگل , بینگ و سایر موتورهای جستجو این کار را به خاطر احترام به حقوق کاربران خود انجام می دهند, آنها می خواهند هنگامی که کاربر کلمه مورد نظر خود را وارد کرد به بهترین نتیجه دست پیدا کند. مطمنا شما هم دوست دارید وقتی کلمه فوتبال را جستجو می کنید اطلاعاتی در مورد این ورزش پیش روی چشمانتان قرار بگیرد نه سایت فروش قطعات اتومبیل !

 

بعضی از افراد برای کسب رتبه بهتر, دست به هر فریب کاری بزنند که این عمل چیزی جز زیان برایشان ندارد. به این گونه روش های غیراخلاقی که باعث خشمگین شدن موتورهای جستجو می شود اصطلاحا “Black Hat SEO” گفته می شود که شامل متد های مانند : hidden links ,Cloaking , duplicate content , keyword stuffing است و البته بعد از کشف شدن آنها توسط موتورهای جستجو نام آن سایت از لیست نتایج حذف خواهد شد.

 

بارها جمله معروف گوگل یعنی “!Content is King” را شنیده اید , بله محتوای غنی مساله مهم و اصلی است که باعث درگیر شدن کاربر با سایت شما می شود و حتی گاهی آنقدر تاثیرگذار و مورد پسند است که منجرب به  لینک بیلدینگ و دریافت لینک ورودی از وب سایت های دیگر شود. پیشنهاد می کنم مواردی که باعث جلب نظر بازدیدکنندگان و مشتریان وب سایت شما می شود را یادداشت نمایید, این شامل ویژگی های طراحی , خدمات و محتوای وب سایت شما است. اگر وب سایت خود را براساس ذهن کاربر و مشتری توسعه دهید همواره موفقیت را در پی خواهید داشت.
در مورد محتوای سایت باید بگویم که شما تا حد مجازی قادر به تکرار و بکار بردن کلمات کلیدی در متن مقاله هستید.می شود گفت تا زمانی که ساختار اصلی مقاله و جملات آن از بین نرود و به نوعی یک پست اسپم تلقی نشود که  اصطلاحا به آن چگالی کلمات (Keyword Density) می گوییم. محتوای تولیدی بر اساس SEO نتایج پایداری را در دراز مدت درپی خواهد داشت.
پژوهش و آنالیز کلمات کلیدی سایت بسیار مهم و همواره چالش برانگیز ترین بخش در مساله اینترنت مارکتینگ بوده است , زیرا بعد از مشخص شدن keyphrase فعالیت های شما جهت دار می شود. باید به یاد داشته باشید برای کاربران بنویسید نه موتورهای جستجو.

 

همچنین انتخاب نام دامنه ی سایت با کلماتی که مربوط به محتوای داخلی بشود همیشه یک ایده عالی است ,این باعث به یادماندن نام وب سایت در ذهن بازدید کنندگان می شود. 

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /