اموزش جلوگیری از هک شدن اینترنت بی سیم (Wireless)

برخی از استفاده کنندگان اینترنت بی سیم، اعلام می کنند که میزان مصرف واقعی آنها از اینترنت، کمتر از چیزی است که گزارشات مصرف نشان می دهد. یعنی شخص دیگری از اینترنت آنها استفاده می کند و خودشان خبر ندارند !اگر شما هم از استفاده کنندگان اینترنت بی سیم یا همان Wireless هستید، خواندن این مقاله آموزشی را به شما توصیه می کنیم.


اموزش جلوگیری از هک شدن اینترنت بی سیم (Wireless)

 

اینترنت بی سیم شما چه از طریق شبکه های بزرگ وایرلس تامین شود، و چه از طریق WiFi ، احتمال نفوذ و استفاده از آن توسط دیگران وجود دارد. البته شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت بی سیم ، از طرف خودشان امنیت را تامین می کنند. اما شما نیز به عنوان کاربر نهایی، باید مراقبت های لازم را انجام دهید تا کسی نتواند از اینترنت شما به صورت غیر مجاز و مخفیانه استفاده کند.

  شما هم اگر احساس می کنید که حجمی از اینترنت شما توسط شخصی غیر از خودتان استفاده می شود، باید یک بار دیگر مراقبت های امنیتی را کنترل کنید. شاید شخصی اکانت شما را هک کرده باشد و از اینترنت شما به صورت مخفیانه استفاده کند.

  در این مقاله آموزشی، روش های جلوگیری از هک شدن اینترنت بی سیم را به شما خواهیم گفت :

  1– اگر فقط خودتان با یک کامپیوتر از اینترنت بی سیم استفاده می کنید، مودم خود را در حالت Bridge قرار دهید تا امکان برقراری ارتباط دیگری وجود نداشته باشد.

  2– در زمانی که از اینترنت استفاده نمی کنید، مودم خود را خاموش کنید.

  3– رمز عبور خود را هرگز از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی، در اختیار کسی قرار ندهید. در صورت نیاز به این کار، رمز را به صورت حضوری یا تلفنی به او بگویید.

  4– همیشه یک آنتی ویروس یا فایروال معتبر بر روی ویندوز خود داشته باشید و مرتب آن را آپدیت کنید.

  5– اگر بنابر نیاز خود، از سیستم PPPOE استفاده می کنید، در تنظیمات شبکه خود، گزینه Mac Filter را فعال کنید.

  6– از سرویس دهنده اینترنت خود بخواهید تا در صورت امکان، یک بار گزارشات مصرف شما را چک کند و در صورت مشاهده مک آدرس های متفاوت، آن را به شما اعلام کند.

  7– اگر سرویس دهنده اینترنت شما امکان محدود کردن اینترنت تنها برای یک مک آدرس را دارد، از آنها بخواهید تا این کار را انجام دهند.

8– اگر در منزل یا محل کارتان از Hot Spot استفاده می کنید، آن را محدود به IP های شبکه خودتان کنید.

سرزمین دانلود

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /