اموزش پالایش و دانلود فایل های مختلف از یک صفحه وب در مرورگر کروم

بایگانی افزونه های موزیلا از قدمت بیشتری برخوردار است. برخی افزونه ها (همانند !DownThemAll) در رده برگزیدگان جای دارند و هنوز هم برای کروم موجود نیست. با این همه، من از عهده آن بر می آیم و برخی جایگزین های عالی را می یابم. توانایی دانلود انبوه درون مرورگر، برای من یک معامله بزرگ است چرا که من اندکی محتکر هستم. شما باید توده ای از درایوهای خارجیم را ببینید.

بی درنگ شروع به یافتن بهترین راهکار برای دانلود انبوه درون کروم کردم، و Download Master را یافتم:

Download Master

 در حال جستجوی وب برای بهترین راهکار، اتفاقی به Download Master در فهرست MakeUseOf برخوردم.

احساس می کنم Download Master بهترین بخش الحاقی یا افزونه برای این منظور باشد چرا که بسیار ساده است و به سادگی از عهده انجام این کار بر می آید. این افزونه از زوائد و تنظیمات سخت و طاقت فرسا برخوردار نیست، اما آنچه را که می بایست انجام می دهد.

در بالا همان چیزی است که صفحه Download Master می بایست پس از نصب و کلیک بر روی نماد افزونه در نواری در راستای بالا ظاهر شود. صفحه ای که ما به سوی آن خزیده ایم، صفحه Download Master از فهرست MUO است (هرچند، باید بگویم که MUO در حقیقت مکان مطلوب برای دانلود جمعی و انبوه فایل ها نیست).

به صورت پیش فرض، Download Master هر عنصری که در سند HTML موجود است را نشان می دهد. این شامل پیوندها، تصاویر، و هر چیز دیگری می باشد. برای دیدن تنها نوعی از فایل ها که برای شما و من مهم است (تصاویر، صوت، و غیره)، پیشنهاد می کنم که پنهان سازی پیوندهای بدون فایل را تیک بزنید.

شما همچنین قادر به پالایش نتایج فهرست شده به وسیله افزونه هستید. پالایش (فیلتر) سفارشی به شما اجازه می دهد تا چنانچه به عنوان نمونه تنها ” jpg.” را وارد کنید، به وسیله پسوندها نیز پالایش را انجام دهید. می توانید از پالایش برای هدفی دیگر استفاده نمایید، بگذارید بگویم که ما تنها خواستیم آواتار کاربران در بخش دیدگاه ها را دانلود کنیم، که این کار به سادگی امکانپذیر شد، باید شما را متوجه این نکته سازیم که “آواتار” یک رشته (string) موجود در هر یک از آن نشانی های وب (URLs) تصویر است.

برای دانلود فایل های تیک زده، به سادگی روی دکمه دانلود کلیک کنید. شما می بایست سپس آنچه که در پایین می آید را مشاهده نمایید:

تنها بر روی اجازه دادن (Allow) کلیک کنید و دانلود هایتان درون مرورگر درست همانند هر فایل دیگری که دانلود کرده اید، آغاز می شود. باید گفت چنانچه در حال دانلود شمار زیادی از فایل ها در یک زمان باشید، به فرض ۱۰۰ تا، آن پیام بالا (pop-up) چندین بار نشان داده خواهد شد. تنها بر روی دکمه گفته شده کلیک کنید تا به آن اجازه داده به کارش ادامه دهد و همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت. این اندکی آزاردهنده است، اما دنیا به آخر نمی رسد.

تا زمانی که !DownThemAll راهش را به سوی کروم بیابد، این تنها راهکار برای من خواهد بود. این افزونه فاقد برخی ویژگی ها است، اما هنگامی که عجله دارید و نیازمند ذخیره ساختن هر آنچه که در یک صفحه می بینید هستید، در حقیقت این یک ترفند و شگرد محسوب می شود.

چنانچه به دنبال روشی برای گرفتن انبوه فایل ها که وابسته به مرورگر نباشد، هستید، Jdownloader یک راهکار عالی است. مقاله ام در مورد این نرم افزار می بایست به شما یاری رساند. در غیر این صورت، لطفا هر نوع ترفند یا نکته کارآمدی که در استفاده از Download Master آموخته اید را در دیدگاه هایتان به اشتراک بگذارید!

گویا ای تی

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /