نکاتی که باید قبل از فروش دستگاه اندروید خود رعایت کرد

در این مقاله نکاتی ساده و ابتدایی که قبل از فروش دستگه اندروید خودبایدرعایت کنیدرا بیان کردیم

کارت حافظه را در بیاورید
مسلما این قطعه آنچیزی است که هرگز نمی‌خواهید در گوشی خود جا بگذارید. برای پیدا کردن شکاف کارت حافظه یا در کناره‌های گوشی بگردید و یا مکانش رادر قسمت پشتی پس از بیرون آوردن باتری مشاهده خواهید کرد.

لوازم جانبی
ترجیحا این نوع ابزار را نزد خود نگه دارید، زیرا می‌توانید با دستگاه بعدی که می‌خرید استفاده کنید. البته اگر قرار است گوشی خود را به همراه جعبه و متعلقاتش به فروش برسانید، بهتر است همانطور که خریده‌اید به دیگری تحویل دهید.
نکته‌ای برای خریداران: اگر اقدام به خرید گوشی دست دومی می‌کنید، حتما به اصل بودن باتری توجه کنید.
اگر محافظ یا کیس خاصی برای همراه خود تهیه کرده‌اید، نزد خود نگه دارید. بیشتر محافظان صفحه نمایش پس از استفاده دیگر قابل استفاده نیستند. حتی روی آنهایی هم که به خاطر خوش سلیقگی کاربرانشان تمیز مانده‌اند چند خط و خش دیده می‌شود. ترجیحا ادب حکم می‌کند که پیش از فروش، محافظ کهنه را از روی صفحه نمایش جدا کنید.

از اطلاعات شخصی خود بک آپ بگیرید
وقتی حرف از بک آپ گرفتن می‌شود، بیشتر افراد ذهنشان پی عکس‌ها و فیلم‌هایشان می‌رود. خب اگر از کارت حافظه استفاده می‌کنید و اطلاعات خود را روی آن ذخیره کرده‌اید کارتان آسان است. محتویات کارت را به داخل کامپیوتر خود کپی کنید.
بیشتر دستگاه‌های اندرویدی تصاویر و یودیوهایی را که با دوربین خود دستگاه تهیه کرده‌اید، در فولدری به نام DCIM ذخیره می‌کنند، اما اگر از برنامه‌ای به غیر از برنامه اصلی خود دوربین استفاده می‌کنید، مراقب باشید شاید محل ذخیره عکس‌ها و ویدیوها متفاوت باشد.
نگرانی دیگر زمان تهیه نسخه پشتیبان انتقال برنامه‌ها و اطلاعات مرتبط به آنها به دستگاه دیگر است. در گوشی‌های روت شده احتمالا برنامه‌ تهیه بک آپ وجود دارد، اما اگر نبود با نصب یک برنامه مشابه کارتان راه خواهد افتاد.
در رابطه با کانتکت‌ها و ایمیل‌ها، تا زمانی که به حساب گوگل خود متصل هستید نگران چیزی نباشید. چراکه آنها در فضای کلود ذخیره شده و بمحض ارتباط مجدد دوباره و به صورت خودکار ری استور می‌شوند، اما اگر به حساب گوگل خود دسترسی ندارید می‌توانید تمامی کانتکت‌های خود را درون سیم کارت کپی کنید.

ریست کارخانه‌ای(پاک کردن اطلاعات)
زمانی که از تهیه نسخه پشتیبان مطمین شدید زمان آن رسیده است که تمامی اطلاعات خود را پاک کنید. برای انجام اینکار دو روش وجود دارد. یکی رفتن به مود ریکاوری و دیگری که در واقع کاربر پسندتر هم است رفتن به مسیر زیر :
Settings > Backup & reset > Factory data reset و انتخاب گزینه آخر است. اگر گزینه‌های منوی شما دقیقا به همین شکل نیست، احتمالا خیلی شبیه به همین مسیر خواهد بود. کمی بگردید. در صورتی که به گزینه‌هایی برخوردید که نیاز به تیک زدن داشت مثل Wipe External data یا Wipe Internal data مطمین شوید که چیزی را جا نمیگذارید.
زمانی که کار دستگاه تمام شود، ری استارت می‌شود.

ای تی رسان

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /