نکات ساده و کاربردی اندروید

در این بخش قصد داریم نکات را کمی حرفه ای تر بیان کرده و آموزش های کاربردی تری برای شما آماده کنیم.

–  برای زیبایی بیشتر و دسترسی سریعتر به برنامه ها و منابعی که بیشتر با آن ها سر و کار دارید از ویجت های آن ها در صفحه اصلی گوشی خود استفاده نمایید. برای اضافه کردن ویجت های دلخواه کافیست انگشت خود را در فضای خالی صفحه فشار دهید و نگهدارید تا صفحه منو برایتان نمایش داده شود. سپس از میان گزینه های موجود، آیتم Widgets را انتخاب کنید. دقت کنید که نحوه چینش ویجت ها نیز می توانند در زیبایی و لذت بردن کاربر از گوشی خود بسیار موثر باشد.

 

–  برای سهولت تماس و برقراری ارتباط با افرادی که در روز بیشتر با آن ها سر و کار دارید قابلیت تماس تک اشاره ای را برای شماره آن ها فراهم کنید.. برای انجام این کار، در فضای خالی موجود در رابط کاربری کلیک کنید و انگشت خود را نگهدارید. از منوی باز شده روی گزینه Shortcuts اشاره کنید. سپس گزینه Direct dial و سپس نام فرد مورد نظر را از فهرست مخاطبین خود انتخاب کنید. این کار را برای ارسال پیامک نیز می توانید اعمال کنید و در این حالت فقط باید روی گزینه Direct message کلیک کنید.

 

– همچنین برای دسترسی سریعو بی دردسر به صفحات مورد علاقه وب و سایت های پرکاربرد خود می توانید آن ها را بوک مارک کنید. برای این کار کافیست روی سایت مورد نظر را در قسمت بوک مارک کلیک کنید  و آن را نگهدارید. سپس گزینه Folders را انتخاب کنید. در این حالت می توانید همه اپلیکیشن ها یا شورت‌کات های دیگر را درون این فولدر بیندازید و به هم ریختگی موجود را تا حدی مرتب کنید. برای تغییر نام فولدرها، روی نام آن فشار دهید و نگهدارید تا باز شود و بتوانید نام را تغییر دهید.

موبایل یاب

 

– برای راحت اداره کردن فعالیت های گوشی می توانید از اپلیکیشن Astro استفاده کنید. این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا در همه قسمت های گوشی موبایل جست‌وجو کنید و هر کدام از فایل ها یا برنامه هایی که نیاز ندارید را حذف یا جابه‌جا کنید.

 

– از کلیدهای فوری اندروید می توانید برای انجام هر کاری از زوم کردن روی صفحات وب گرفته تا باز کردن یک برنامه استفاده کنید. برای این منظور باید با کلیدهای میان‌بر اندروید به خوبی آشنا باشید.

 

– برای مشاهده کامل و سریع تاریخ کافیست گوشه سمت چپ صفحه نمایش را لمس کنید.

 

– اندروید به کاربران خود این اجازه را می دهد تا چند پنجره باز را به صورت همزمان در مرورگر داشته باشند. برای این منظور کافیست روی صفحه وب موردنظر کلیک کنید و نگهدارید تا در پنجره ای جداگانه باز شود. برای حرکت بین پنجره های مختلف باید روی کلید منو کلیک کنید.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /