اموزش بازیابی اطلاعات از CD و DVD های خراب_IsoBuster

اگر خراشهای CD به اندازه ای باشد که کامپیوتر نتواند آن را اجرا کند، چه باید کرد؟ قبل از اینکه از گوش کردن به CD صوتی یا بازی کردن با CD بازی خود ناامید شوید، بد نیست که نظری به برنامه IsoBuster بیندازید


 

این برنامه در جایی که ویندوز از خواندن CD عاجز می ماند، وارد عمل می شود. این نرم افزار رایگان که از وب سایت www.smart-projects.net قابل Download کردن است، می تواند فایل ها را از روی CD های خراب یا مشکل دار باز خوانی و روی هارد دیسک ضبط کند. در نتیجه، در اغلب موارد می توانید اطلاعات از دست رفته خود را دوباره زنده کنید.
امروزه CD ها، به شرطی که با دقت زیادی نگهداری شوند، به عنوان یک ابزار ذخیره طولانی مدت اطلاعات، مطرح هستند. در غیر این صورت، خراشهایی روی سطح حساس CD پدیدار می شود. اگر تعداد خراشها زیاد شود، امکان اینکه ویندوز نتواند آن را بخواند یا اجرا کند، افزایش می یابد.  در این حالت دیگر نمی توانید به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید و CD، غیر قابل استفاده می شود.

یکی از مواردی که باعث می شود نتوانید از یک CD استفاده کنید، رایت ناموفق CD آن است. کسی که مرتب با رایت CD سر و کار داشته باشد، مطمئنا خطای “Buffer-Underrun” را بخوبی می شناسد. این خطا هنگام رایت در نبود فناوری به اصطلاح  “Burn Proof” ظاهر می شود. ( هنگام رایت، ناگهان اطلاعات در Buffer دستگاه رایت کننده ذخیره نمی شود و جریان اطلاعات لازم و مداوم برای ادامه روند رایت قطع می شود).
نتیجه این خطا این است که کل روند رایت قطع می شود و CD خام ( نیمه کاره ) به یک وسیله تزئینی تبدیل می شود. CD های خامی که امروزه به دلیل قیمت پایین مورد توجه قرار می گیرند، احتمال خراب شدنشان به هنگام رایت کردن زیاد است.

در این حالت، چاره کار، برنامه نجات بخش IsoBuster است، این نرم افزار مفید و کاربردی، مکانیزم ویندوز را جهت خواندن CD دور می زند و مستقیما به درایو دسترسی پیدا می کند. بدیهی است که CD آسیب دیده باز هم غیر قابل استفاده می ماند و اجرا نخواهد شد، اما شما با IsoBuster می توانید همه فایل ها را از روی CD خراب، مشاهده و روی هارد خود بریزید. سپس Datatrack , Audiotrack مورد دلخواه خود را بروی یک CD جدید رایت کنید.

تک تک فایل های CD تصویری نیز که توسط برنامه های Nero و Clone-CD رایت شده اند، می توانند با IsoBuster دوباره خوانی شوند. این نرم افزار رایگان، همه انواع CD های رایج مانند: CD-Rom ، DVD ، SVCD و VCD را پشتیبانی می کند.

فایل های تصویری مانند bin ، iso و img برای IsoBuster هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی کنند. شرایط اجرای این برنامه خیلی راحت است. شرط اساسی برای راه اندازی آن، نصب درست و صحیح درایور ASPI است که در ویندوز 9x/Me به صورت پیش گزیده وجود دارد. کاربران ویندوزهای NT ، 2000 و XP باید درایور ASPI را به شرطی که برنامه جدید رایت نصب نشده باشد، از سایت Adaptec ، بصورت download دریافت کنند.

هنگام استارت برنامه روی کلید Free.func.only کلیک کنید. سپس همه عملکردهای ذکر شده در بالا در اختیار شما قرار خواهد داشت. نسخه حرفه ای IsoBuster, Pro version، فروشی بوده و به همراه خود امکانی را دارد که می تواند اطلاعات را از CD ها به صورت Universal Disk Format دوباره ایجاد کند.

سرزمبن دانلود

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /