هک iphone در یک دقیقه توسط شارژر

نرم افزار های ناامن، ایمیل های ناخواسته و لینک های مشکوک را فراموش کنید! یک گروه از دانشمندان Georgia Institute of Technology ادعا کردند که یک شارژر جدید برای گوشی های هوشمند ساخته اند که قادر است بدافزار را روی دستگاه هایی که جدیدترین نسخه iOS را اجرا می کنند، نصب کند!

Billy Lau، Yeongjin Jang و Chengyu Song قصد دارند که این شارژر را در کنفرانس امنیتی بنام Black Hat که در ماه جولای و اوت در  Las Vegas برگزار می شود، معرفی کنند. بنا به اظهارات آنها، دستگاه های iOS با اتصال به شارژر مخرب در کمتر از یک ثانیه میتوانند به خطر بیافتند. این گروه سه نفره  این شارژر مخرب بنام Mactans را با استفاده از  BeagleBoard ساختند. آنها هدف خود از ساخت این شارژر اینگونه بیان کردند:

این سخت افزار برای این ساخته شد تا اثبات کنیم که چیز به ظاهر بی خطری مثل شارژر هم میتواند خطرناک باشد و حتی میتوان شارژرهای USB مخرب نیز ساخت. 

 Mactans در مدت زمان محدود و با بودجه کم ساخته شد. البته محققان در توضیحات خود روش هایی که کاربران میتوانند بوسیله آن ها از آلوده شدن دستگاه های خود جلوگیری کنند را نیز بیان کرده اند . هنوز اطلاعاتی از ظاهر شارژر و اینکه آیا این شارژر مشابه شارژری است که اپل می سازد با نه، وجود ندارد.

اپل هنوز در حال بررسی این یافته جدید است اما بدیهی است که این کمپانی باید به خطر افتادن iPhone یا iPad از طریق اتصال به USB را جدی بگیرد و پیدا کردن راه حل برای آن را در اولیت قرار دهد.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /