خرید هاست و مقدار فضا

بعد از طراحی سایت و تعیین حدود فعالیت سایت. باید مکانی برای ذخیره سایت و راه اندازی سایت پیدا کنید. که به مکان هاست یا میزبان می گویند. یکی دیگر از سؤالات این است که از کجا بخریم؟ چه مقدار فضا لازم داریم؟ چه مقدار پهنای باند؟ چقدر هزینه کنیم؟

اول به بحث مقدار فضا می پردازم. نکته ای که در خرید هاست بسیار مهم است، این است که هر چقدر هزینه کنید هاست بهتری می توانید خریداری کنید. اما این به این معنی نیست که هزینه زیادی صرف خرید هاست کنید و برای یک سایت کم حجم سرور اختصاصی یا هاست نامحدود تهیه کنید.

مقدار فضا:

مقدار فضای هر سایت اساساً به محتوایی که در سایت قرار هست ریخته بشه بستگی داره. باید ببینید که می خواید از چه محتوایی در سایت استفاده کنید. از فیلم، عکس یا فقط متن؟ که این ها و تعییین مقدار هاست باز به خودتون بستگی داره. برای درک بهتر این موضوع یک مثال براتون میزنم. یک فایل متن معمولی دو سه صفحه ای حدوداً 20 کیلوبایت حجم داره. که هر 1024 کیلو بایت میشود یک مگ که هر 1024 مگابایت می شود یک گیگ. حالا دیگه خودتون ببینید چقدر لازم دارید.

انتخاب میزبان و نوع سرور:

این هم باز به جیب شما بستگی داره. که هرچی پول بدید، آش میل می فرمائید. فقط اگر می خواهید با یاری سیستم های مدیریت محتوا سایت خود را برپا کنید، باید توجه داشته باشید که هر سیستم مدیریت محتوا با نوعی سرور سازگار هست. که به این نکته هم باید توجه داشته باشید. مثلاً وردپرس با هاست لینوکس بیشتر سازگار هست. نکته ای دیگر در انتخاب سرور و میزبان، آپ تایم بودن و مدت زمان بک آپ گرفتن یا گرفتن نسخه پشتیبان از محتویات هاست شما هستند. که خود این ها روی قیمت هاست تأثیر گذار هستند. گزینه های دیگری مثل تعداد ایمیل قابل ساخت، تعداد دامنه قابل پارک و… که بستگی به نوع کارایی شما دارند، در خرید هاست باید مورد بررسی قرار بگیرند.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /