اولین قدم‌های داشتن یک وبسایت

هر کسی که دوست داره یک وبسایت یا یک وبلاگ حرفهای داشته باشه. باید چندتا مرحله رو برنامه ریزی و رد کنه تا به اون ایده آل برسه. از امروز طی چند مطلب از ابتدا تا انتها تأسیس و داشتن یک سایت خوب و ایده آل رو براتون می نویسم.

ابتدا طراحی و بیس یا همون پایه سایت باید مشخص بشه. شما اصلاً می خواید وبلاگ داشته باشید یا وبسایت؟

تعریف من از وبلاگ: محلی در اینترنت که دارای آدرس خاصی هست که درونش دست نوشته ها و مطالبی از خودتون می نویسید. مثل همین وبلاگ من.

تعریف من از وبسایت: محلی در اینترنت که دارای آدرس خاصی هست که درونش اطلاعاتی از یک شرکت، سازمان و… نوشته میشه. مثل یک سایت اطلاع رسانی یا یک سایت که تعلق به یک فرد مشهور داره.

حالا که انتخاب کردید وبسیات می خواید یا وبلاگ، باید موضوع و حیطه اون رو هم مشخص کنید. بعد از این دو مرحله دید کلی و طراحی کلی سایت به دستتون میاد که چه جوری باشه و چه امکاناتی رو از اون انتظار دارید.

بعد از این مراحل به طراحی سایت می پردازیم. برای طراحی پوسته و مدیریت وبسایت یا وبلاگتون چند را دارید:

1- سفارش دادن به طراحان وبسایت

2- طراحی وبسایت توسط خودتون که باید زبان های برنامه نویسی تحت وب رو بلد باشید. زبان های HTML, CSS, PHP, JAVA که هرچی بیشتر بلد باشید، سایتتون حرفه ای و کاربر پسند تر میشه.

3- استفاده سیستم های مدیریت محتوا که از خصوصیات این سیستم ها می توان به رایگان، ساده و کارایی آسان بدون هیچ دانش قبلی اشاره کرد.

سیستم مدیریت محتوا چیست:

خیلی ساده توضیح می دم. سیستم مدیریت محتوا، مثل یک برنامه می مونه که شما با استفا از اون می توانید سایت یا وبلاگ خودتون رو برپا کنید و در اون مطالب رو انتشار بدید. که این سیستم ها تم ها و پوسته ها و ماژول ها و افزونه های مختلفی دارند که با استفاده از اون ها می تونید به راحتی یک سایت خوشکل داشته باشید و اون رو دوباره به راحتی اداره کنید.

چند سیستم مدیریت محتوا معروف:

وردپرس، جوملا، نیوک و دروپال

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /