آموزش مدیریت برنامه های پیش فرض در ویندوز

شاید برای شما هم این مسئله پیش آمده باشد که بعد از تازه شدن ویندوز(همان تعویض ویندوز)  ,برای اجرای برنامه ها, به ابزارهای پیش فرض بسنده نکنید و بخواهید که برای اجرای آنها از ابزاری دیگر استفاده کنید- این کار راه حل ساده ای داشت اما برای فرمت های گوناگون کمی دردسر ساز میشد. مثلا برای گوش کردن به موزیک ها در ویندوز ۸ از ابزار پیش فرض این سیستم عامل یعنی music استفاده میشود که آیکونی نارنجی رنگ داشته و با مترو نیز یکپارچه است.

 

 

و اینکه شما هم قصد تغییر ابزار پخش موسیقی را دارید به طوری که این تغییر فقط یکبار صورت پذیرد و به صورت اتوماتیک به برنامه ی پیش فرض در زمینه مذکور بدل گردد. راه حل ساده این بود که با کلیک راست کردن روی یکی از موزیک ها و انتخاب properties میتوانستید ابزار مورد نظر را جهت اجرا فراخوانید و اگر قصد اجرای این تغییر را بر روی فایل هایی با فرمت مشابه داشتید از گزینه apply  و سپس ok  استفاده میکردید.اما تازه متوجه شده اید که مشکلی دارید و آن این است که فرمتِ تمام موسیقی ها یکی نیست(بعضی ها mp3 و بعضی ها wmv و …)حالا چطور؟ آیا قرار است برای همه ی فرمت ها این کار را انجام دهیم-یا اگر قرار باشد انتخاب کنیم که بین فرمت ها کدامیک توسط این ابزار اجرا شوند و کدامیک نه, آن وقت چه؟ پس با گوبا آی تی همراه باشید جهت رفع این مشکل:

 

برای این کار لازم است بدانید که مایکروسافت بخش بخصوصی را جهت سهولت و مدیریت در این کار, در منوی کنترل پنل نهاده است که حال به چگونگی دسترسی به آن میپردازیم.

 

نام این ابزار default programs  با همان ابزار های پیش فرض است که مربوط به مدیریت این موضوع میباشد. شما میتوانید کلمه ی defaul را در کادر جستجوی ویندوز (ترجیحا ۸) وارد کنید تا بتوانید به این ابزار دسترسی یابید. بر روی default programs کلیک کرده تا صفحه کنترل پنل باز شود.

 

آنگاه گزینه set your default programs  را انتخاب کنید تا به صفحه ی مذکور هدایت شوید.

 

 

 

 

برای دسترسی به این صفحه از طریق منوی کنترل پنل نیز میتوانید از این آدرس استفاده کنید: Control Panel\Programs\Default Programs\Set Default Programs

 

 

در این صفحه کادری عمودی در سمت چپ قرار دارد که لیست ابزار های موجود بر روی دستگاه را نشان میدهد-که میتوان با انتخاب نرم افزار مورد نظر , به مدیریت آن پرداخت.

 

 

 

برای مثال من KMPlayer  را انتخاب میکنم که با انتخاب آن در کادر سمت راست, فرمت ها و مجموعه هایی که در حال حاضر تحت این ابزار اجرا میشوند نمایش داده میشود.

 

 

حالا شما دو گزینه اصلی برای مدیریت دارید که در پایین همین کادر قرار دارد.

 

۱-set this program as default

 

2-choose defaults for this program

 

با انتخاب گزینه اول , ابزار مورد نظر به ابزارِ پیش فرض در زمینه های نمایش داده شده در بالای خود تبدیل میشود.

 

و با انتخاب گزینه دوم میتوانید انتخاب کنید که چه فرمت هایی با این ابزار اجرا شوند. و پس از اِعمال تغییرات برای اجرایی شدن, کلید ok را بفشارید. به همین راحتی شما توانستید به مدیریت ابزارهای پیش فرض بپردازید.

 

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /