هر چیزی که باید درباره تلویزیونهای هوشمند بدانید اینجاست

 در این بخش  در ادامه و با 8 پرسش و پاسخ ، شما را بیشتر با این هوشمندهای بزرگ جثه آشنا می‌کنیم.

1.آیا به صرفه‌تر است که تلویزیون هوشمند بخریم یا تلویزیونی معمولی همراه با یک ستاپ باکس تهیه کنیم؟

 

یک تلویزیون هوشمند تفاوتش با نوع معمولی از نظر قیمت قابل توجه است. البته فن‌آوری به سمتی پیش می‌رود که خیلی زود، تقریبا همه تلویزیونها هوشمند خواهند شد. شاید اینطور بنظر برسد که خرید یک تلویزیون معمولی با ستاپ باکس کار بهتر و با صرفه‌تری باشد، اما توجه داشته باشید که همه چیز مربوط به ویژگی‌های برتری که ستاپ باکس هم قادر به ارائه آنهاست نیست. تلویزیونهای هوشمند قابلیت پردازش بهتر تصاویر و ویدئو  را دارند و در قسمت پشتی از پورتهای بیشتر HDMI بهره می‌برند و این یعنی با تهیه یک اسمارت تی وی خیلی بیشتر از اتصال به اینترنت و برنامه‌ها نصیبتان خواهد شد.

 

2.آیا تلویزیون من ویروسی یا هک می‌شود؟

 

در تئوری پاسخ متاسفانه مثبت است. هکرهای زیادی وجود دارند که می‌توانند از طریق نت وارد سیستم خانگی شما شوند و به تغییر پسوورد و کانالهای شما اقدام کنند.

 

البته فعلا این اتفاق در دنیای واقعی نیفتاده است. با اینکه بیشتر تلویزیونهای هوشمند رابطهای کاربری متفاوتی دارند، بیشتر آنها از برخی از نسخه‌های لینوکس استفاده می‌کنند. سیستم عاملی که هکرها خوب می‌دانند چطور آنرا دست کار ی کنند.

 

برای اینکه امنیتتان بخطر نیفتد، از انجام کارهای مهمی چون خرید بانکی و استفاده از کارت خرید برای هر کاری دوری کنید، زیرا این دستگاه‌های هوشمند به اندازه اسمارتفونها و کامپیوترها امن نیستند.

 

3.آیا یک تلویزیون هوشمند می‌تواند شما را ببیند؟

 

بله، تمام اطلاعاتی که در شبکه‌های اجتماعی از طریق تلویزیونتان به اشتراک می‌گذارید همگی درست به مانند زمانی که با کامپیوتر یا اسمارتفونتان این کار را انجام می‌دهید قابل دسترس است.

 

سال 2012 محققان کامپیوتری راه‌های نفوذ به اسمارت تی وی‌ها را مورد بررسی قرار دادند و توانستند از طریق دوربین و میکروفون به استراق سمع افراد در اتاقهایشان بپردازند.

 

اواخر سال 2013 هم بود که کمپانی ال جی اقرار کرد که توانسته حتی پس از روشن کردن تنظیمات امنیتی توسط کاربران، اطلاعاتی از کانالهایی که آنها به تماشا نشسته بودند بدست آورد.

 

4.آیا می‌توان با تلویزیون هوشمند به مرور وب پرداخت؟

 

 

با برخی از آنها بله، اما نه با تمام آنها. نیاز به یک مرورگر است که نه تنها با تمام وب سایتهایی که از استاندارد HTML استفاده می‌کنند سازگار باشد، بلکه بتواند آن سایتها را با آن صفحه بزرگ تلویزیون تطابق دهد.

 

اگر می‌خواهید که با تلویزیونتان به مرور وب بپردازید، مطمئن شوید که مرورگر ویژه خود را دارد. در ضمن از وجود آپشن کیبورد وایرلس هم مطمئن شوید.

 

5.آیا اسمارت تی وی‌ها کانالهای محلی را هم می‌گیرند؟

 

سرویس‌های تلویزیونهای هوشمند هیچ تداخلی با توانایی دریافت کانالهای محلی ندارند. اگر از تلویزیون کابلی یا سرویسهای ماهواره‌ای استفاده می‌کنید، اوضاع مثل قبل ادامه پیدا خواهد کرد، اما اگر هیچیک از آنها را ندارید نیاز به اتصال اینترنتی برای دست‌یابی به خدمات هوشمند و سپس یک آنتن HDTV  دارید.

 

6.آیا یک تلویزیون هوشمند می‌تواند جایگزین اتصال کابلی باشد؟

 

بسیاری این تلویزیونها را با نام  “cord cutting“می‌شناسند، زیرا با وجود یک تلویزیون هوشمند دیگر نیازی به هزینه پرداختن برای تهیه ماهواره یا سرویس‌های کابلی نیست.

 

7.یک اسمارت تی وی به جعبه کابل یا اتصال برادبند نیاز دارد؟

 

اگر بخواهید که به دریافت ایستگاه و کانالها ادامه دهید و از خدمات پخش تلویزیونتان استفاده کنید، باید بگوییم که بله نیاز است. با یک رسیور ماهواره یا رسیور کابلی می‌توانید به رمز گشایی ایستگاههایی که فراهم کننده‌ها برای جلوگیری از دزدی اسکرمبل می‌کنند بپردازید.

 

برای پخش ویدئوها از سایتهایی مثل آمازون نیاز به اتصال برادبند دارید. در واقع DSL با سرعت کم، مانع از خدمات ویدئویی مناسب می‌شود.

 

8. آیا یک اسمارت تی وی تصاویر بهتری را به نمایش می‌گذارد؟

 

نه حتما. اگر سازنده آن تلویزیونی که انتخاب می‌کنید، از HDTV‌های بهتر و گرانتری استفاده کرده باشد، پس حتما دستگاهی خواهید داشت که تصاویر بهتری ارائه می‌دهد.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /