نحوه دسترسی به تنظیمات مخفی گلکسی اس 5

گوشی‌های سامسونگ از دیرباز همیشه همراه با منو مخفی وارد بازار شده است، به همین دلیل گلکسی اس ۵ نیز از این رویه مستثنی نیست.

 

خیلی از کاربران گوشی‌های هوشمند ممکن است هیچ‌وقت نیاز به دسترسی به این منو پیدا نکنند، اما دانستن روش دسترسی به منو مخفی و تنظیمات داخل آن، ممکن است خیلی اوقات به کمک ما بیاید؛ مثلا زمانی که گوشی مشکلاتی پیدا کرده و یا حتی موقع خرید یک دستگاه دست‌دوم و کارکرده.شما از این طریق می‌توانید حسگرهای گوشی خود را تست و یا درستی عملکرد صفحه‌نمایش و تاچ گوشی را بیازمایید.

 

روش دسترسی به منوی مخفی گلکسی اس ۵:

 

1-      بر روی صفحه اصلی گوشی خود، آیکن Phone را لمس نموده و پس‌ازآن وارد قسمت Dial Pad شوید.

 

2-      این متن را تایپ کنید: از چپ به راست (ستاره مربع صفر ستاره مربع)

 

 

تست ویژگی‌های اصلی گلکسی اس ۵ از طریق منوی سرویس:

 

تست RGB: با لمس هرکدام از رنگ‌های قرمز، آبی و سبز به‌راحتی می‌توانید پیکسل‌های سوخته صفحه‌نمایش خود را مشاهده کنید. بعد از تست، می‌توانید با یک باز زدن بر روی صفحه‌نمایش به منو قبل بازگردید.

 

 

تاچ (Touch): این قسمت به شما اجازه می‌دهد تا درستی و صحت قدرت لمس و یا تاچ صفحه‌نمایش خود را بسنجید. در این قسمت می‌توانید با لمس قسمت‌های مختلف صفحه‌نمایش، درستی و صحت آن را چک کنید.

 

 

TSP Hovering: این گزینه شبیه به بخش تست تاچ اسکرین صفحه شما است، در اینجا به شما اجازه داده می‌شود تا میزان حساسیت صفحه‌نمایش شما، وقتی انگشتتان هنوز به صفحه نچسبیده است بررسی گردد. این گزینه جهت قابلیت Air View مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

LED: با لمس این گزینه چراغ LED گوشی در سه رنگ قرمز، سبز و آبی تست می‌شود که هرکدام بیانگر موضوع خاصی است.

 

Sensor: این گزینه برای یک عیب‌یابی پیشرفته درگوشی شما است، یعنی تست تمامی سنسورها در تلفن همراه محبوب شما، حسگرهایی مثل ژیروسکوپ، شتاب سنج و هر چیزی در این میان!

 

بعد از پایان تست‌ها، می‌توانید به‌راحتی با فشردن کلید بازگشت، به منو نرم‌افزارهای گوشی خود بازگردید.

 

البته دقت کنید که در منوهای پیش رو، به‌هیچ‌وجه به تنظیماتی که نمی‌دانید برای چیست دست نزده و آن‌ها را تغییر ندهید.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /