اموزش فعال کردن اعلان بروز رسانی در نوار وظیفه برای ویندوز ۸

در ویندوز ۷ هنگامی که عمل بروز رسانی انجام شود پیغامی در قسمت notifications area برای شما نمایش میابد و از فعالیت آن باخبر می شوید. در ویندوز ۸ این اعلان و آگاهی سازی در قسمت نوار وظیفه نادیده گرفته شده است و تنها در صفحه ورود (login screen) می توانید از آن با خبر شوید.
آیا می خواهید از بروز رسانی ویندوز ۸ با خبر شوید ؟ یا خیر, به خاطر غیر اصل بودن نسخه ویندوزتان می خواهید حتی آن راغیر فعال کنید ؟!در این مقاله با راه حل هر یک آشنا می شویم.

 

مرحله ۱: بخش تنظیمات (Control Panel) را باز کنید.بهترین و سریع ترین راه برای آن استفاده از کلید میانبر Windows key + X است. با باز شدن منوی Power Menu بر روی Control Panel کلیک کنید.

 

مرحله ۲: در ینچره کنترل پنل بر روی گزینه Windows Update کلیک کنید.توجه داشته باشید این گزینه در نحوه نمایش Category در دسترس نیست.

 

 

مرحله ۳: در این مرحله از قسمت Important updates بر روی لیست کشویی کلیک کنید و از آیتم Check for updates but let me choose whether to download and install them را انتخاب کنید.

 

اگر برای نحوه غیر فعال کردن بروز رسانی ویندوز ۸ با ما همراه بودید, در همین قسمت باید از لیست کشویی Important updates گزینه Never Check for updaite راانتخاب کنید.

 

این تنظیمات برای نمایش کامل اعلان بروز رسانی کافی نیست.برای ادامه کار به اپلیکیشن Windows 8 Update Notifier کمکی نیاز داریم.آن را با حجم ۷۰ کیلو بایت دانلود نمایید.

 

این نرم افزار به صورت قابل حمل (portable)است و نیازی به نصب ندارد.بعد از کلیک بر روی برنامه, نماد آن در قسمت system tray قابل مشاهده است.
WindowsUpdateNotifier-v1.0.1

 

 

بنابر این تنها کار لازم این است که شما این برنامه را در قسمت startup programs ویندوز خود قرار دهید.در نتیجه از این به پس در هنگام بروز رسانی ویندوز ,از طریق یک پنجره کوچک (pop-up)با خبر می شوید.

 

 

با کلیک بر روی همین پنجره می توانید به تغییر تنظیمات بروز رسانی ویندوز Windows Update دسترسی داشته باشید.به طور پیش فرض زمان بررسی کردن برای دریافت نسخه جدید آپدیت ویندوز یک ساعت (۶۰minutes) است که می توانیدآن را به دلخواه تغییر بدهید.

 

شما می توانید برنامه را به گونه ای تنظیم کنید تا در هنگامی که بروز رسانی برای ویندوز وجود ندارد از قسمت system tray مخفی شود.همچنین یکی دیگر از گزینه های مفید بخش تنظیمات غیر فعال کردن پنجره اخظار با انتخاب گزینه Disable Notification است.

 

وجود پنجره اعلان دهنده به شما کمک می کند تا از وضعیت بروز رسانی ویندوز ۸ خود آگاه باشید.این برای کسانی که به امنیت سیستم خود حساس هستند عالی است.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /