عوض شدن عکس دسکتاپ،صداها و.. کامپیوتر متناسب با ساعات روز

امروزه با توجه به مشغله ی بالای افراد ، مخصوصا برای افرادی که کاری مرتبط با کامپیوتر دارند، ویژگی هایی بر روی کامپیوترشان که به تعامل کابر با سیستم کمک کند یکی از موارد کاربردی و ضروری برای ایجاد انگیزه و روحیه در کار می باشد. ما امروز قصد داریم ترفندها و ابزارهایی را معرفی کنیم تا رنگ صفحه نمایش ، صدا و یا بکگراند دسکتاپ براساس ساعات روز تغییر کرده و شما را آگاه کند.

تغییر صدا ، عکس دسکتاپ و بلاک وب سایت ها در کامپیوتر به صورت خودکار

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که با قرارگیری پشت کامپیوتر و یا لپ تاپ زمان را فراموش کرده و دائما از کامپیوتر خود در طول شبانه روز استفاده میکنید ، علاوه بر اینکه سلامتی خودتان به خطر خواهد افتاد، معایبی نیز برای سیستم شما خواهد داشت .

در ادامه ابزارهایی برای زمان بندی خاموش شدن کامپیوتر ، عوض شدن خودکار دسکتاپ ، افزایش سطح صدا به صورت اتوماتیک ، تغییر رنگ صفحه نمایش براساس نور روز و بلاک کردن وب سایت ها ، معرفی و آموزش خواهیم داد. این نرم افزارها نیز در طول روز با شما تعامل برقرار کرده و نکاتی را برای حفظ سلامتی به شما یادآوری خواهند کرد.

تغییر رنگ صفحه نمایش به صورت خودکار با استفاده از نرم افزار F.lux

متابولیسم بدن انسان یک ریتم شبانه روزی برای استراحت و کار دارد در صورتی که در پایان شب مجبور باشید از کامپیوتر استفاده کنید نور صفحه نمایش باعث دخالت در این ریتم شده و در حالی که مغز شما خسته میباشد، بدن فکر میکند این زمانی است که باید بیدار باشد. مثلا زمانی که مجبور هستید شب بیدار بمانید از خود میپرسید چطور در حالی که الان می بایست خسته شده باشم ، میتوانم پشت کامپیوتر بیدار بمانم. زیرا نور صفحه نمایش متابولیسم شبانه روزی بدن را تغییر میدهد. از این رو ما نرم افزاری را برای تعیین خودکار رنگهای مانیتور در طول شبانه روز به شما معرفی میکنیم که به شما کمک خواهد کرد تا سطح غلظت رنگ ها را متناسب با ساعات روز تعیین کنید.

 

عوض شدن عکس دسکتاپ،صداها و.. کامپیوتر متناسب با ساعات روز

 

نرم افزار f.lux که به صورت رایگان برای ویندوز ، لینوکس ، مک ، آیفون ، آیپد و اندروید در دسترس است و به شما در تعیین رنگ های گرم برای شب به تقلید از رعد و برق به جای استفاده از نور زیاد کمک خواهد کرد. در واقع وظیفه ی آن تغییر رنگ صفحه نمایش به صورت خودکار براساس زمان در طول شبانه روز می باشد. 

تغییر ولوم صدای کامپیوتر به صورت خودکار با نرم افزار Volume Concierge

کامپیوترها برای تنظیم ولوم صدا از آگاهی و شعور برخوردار نیستند از این رو اگر شما در طول روز موزیک با صدای بلند گوش میداید و سپس فراموش کردید در طول شب ولوم موزیک را کم کنید، حتما نرم افزار Softorino’s Volume Concierge را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. این یک نرم افزار ساده و رایگان است و به شما اجازه زمان بندی و ایجاد قوانین برای تغییر خودکار ولوم کامپیوتر را میدهد. همانطور که در عکس زیر نیز مشخص است ، شما میتوانید مثلا در طول روز ولوم را بر روی حداکثر و برای شب به صورت حداقل تنظیم کنید.

 

عوض شدن عکس دسکتاپ،صداها و.. کامپیوتر متناسب با ساعات روز

 

عوض شدن عکس دسکتاپ متناسب با ساعات روز

اگر شما از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنید تغییر خودکار عکس دسکتاپ متناسب با ساعات روز امکان پذیر است. مثلا میتوانید تنظیم کنید که صبح یک تصویر و برای بعداز ظهر و شب تصویری دیگر بر روی دسکتاپ به صورت خودکار قرار بگیرد.

برای تغییر خودکار عکس در ویندوز ، بر روی دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه Personalize یا Properties را برحسب نوع ویندوز خود انتخاب کنید تا صفحه تنظیمات عکس دسکتاپ برای شما نمایش داده شود. همان طور که در عکس زیر نیز مشخص است میتوانید تعیین کنید هر چند ساعت عکس زمینه کامپیوتر شما عوض شود. متاسفانه یکی از عیب های این ابزار ویندوز این است که گزینه های زیادی در اختیار شما قرار نمیدهد و اگر بخواهید مثلا ۸ صبح پس زمینه شما عوض شود ، گزینه ۱۲ ساعت را انتخاب می کنید ولی متاسفانه حتما باید آن را ۸ شب قبل تنظیم کرده باشید.

 

عوض شدن عکس دسکتاپ،صداها و.. کامپیوتر متناسب با ساعات روز

 

از این رو استفاده از این ابزار خیلی هم خوشایند کاربران نمی باشد. به همین دلیل ما نرم افزار پیشرفته BioniX Wallpaper را معرفی میکنیم که به شما این امکان را میدهد در زمان های خاص و به صورت خودکار عکس دسکتاپ عوض شود.

 

عوض شدن عکس دسکتاپ،صداها و.. کامپیوتر متناسب با ساعات روز

 

بلاک کردن وب سایت های مشخص در کروم و فایرفاکس

برای زمان های که تایم کار شماست و یا فرزندانتان میخواهند از کامپیوترتان استفاده کنند میتوانید سایت های مشخصی را بلاک کنید و یا کلا استفاده از اینترنت را غیر ممکن کنید، خیلی از مودم ها از اینکار پشتیبانی میکنند. شما میتوانید به صفحه تنظیمات مودم مراجعه کرده و از بخش Tools تعیین کنید که در چه روزهایی و در چه ساعاتی مودم شما فعال و کانکت باشد.

 

عوض شدن عکس دسکتاپ،صداها و.. کامپیوتر متناسب با ساعات روز

 

اما اگر میخواهید از یک ابزار برای بلاک کردن وب سایت های خاص در زمان های مشخص شده استفاده کنید ، میتوانید از اکستنشن StayFocusd برای کروم و یا افزونه LeechBlock برای فایر فاکس برای بلاک کردن وب سایت ها استفاده کنید.

 

عوض شدن عکس دسکتاپ،صداها و.. کامپیوتر متناسب با ساعات روز

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /