آموزش جامع بازی کلش رویال_Clash Royale

بازی Clash Royale یکی دیگر از بازی های شرکت SuperCell است که به تازگی منتشر شده و به سرعت توانسته مخاطبان را جذب خود کند. این بازی شاهکار جدیدی از این شرکت است که تا حدی از بازی Clash of Clans نیز در آن الهام گرفته شده و شاید بتوان گفت که غیر ممکن است این بازی را در گوشی خود نصب کنید و آن را نپسندید.اگر تازه به این بازی مشغول شده اید یا میخواهید این بازی را نصب کنید نیاز به کمی آموزش پیرامون آن دارید.در این مطلب آموزش جامع بازی Clash Royale را برای شما آماده کرده ایم.

1-درست خرج کنید!
به عنوان اولین نکته در نظر داشته باشید که برای شروع باید یک دسته از نیروهای بالانس شده را انتخاب کنید. از همین رو حتما نباید از نیرو‌های قوی که به مقادیر زیاد اکسیر نیاز دارند، استفاده کنید. سعی کنید در کارت‌ های خود از نیرو‌های کم‌ هزینه‌ تر و با سرعت بالا نیز استفاده کنید.

2-تمرکز داشته باشید!
وقتی دشمن شما سعی در زیر فشار گذاشتن و به‌ هم ریختن تمرکزتان حتی با فرستادن شکلک‌ ها را دارد و یا حتی زمانی که یکی از برجک‌ های شما از بین رفته تمرکز خود را از دست ندهید. در نظر داشته باشید هر گیمری که در بازی تمرکزش را از دست بدهد یک رقیب از پیش باخته محسوب خواهد شد.

3- وقت اضافه!
نکته دیگر اینکه، زمانی ‌که یک دقیقه از نبرد باقی ‌مانده نباید تمام نیرو‌های خود را به جلو بفرستید. نیروهای خود را با توجه به میزان سلامت برجک‌ های خود و دشمن و برجک پادشاهی به بازی بگیرید و مدیریت کنید.

 

ترفندهای مربوط به کارت‌های کلش رویال

زمانی‌ که کسی به بازی کلش رویال وارد میشود تنها به استراتژی و سبک حمله نیاز ندارد، بلکه باید بداند که از چه نوع کارت‌ هایی برای حمله استفاده کند. در حقیقت داشتن استراتژی برای حمله و انتخاب صحیح کارت‌ ها مکمل یکدیگر هستند. این را نیز باید در نظر داشت که به‌ طور حتم، ترکیبی از استراتژی و یا کارت‌ های بی‌ نقص برای این بازی وجود ندارد. برای موفقیت بیشتر در بازی کلش رویال به راهنمایی‌ هایی که در ادامه اشاره میکنیم نیز توجه داشته‌ باشید.

همان‌ طور که در بخش راهنمایی بازیکنان مبتدی گفتیم حتما نیازی نیست که از نیروهای پر هزینه استفاده کنید. البته این به آن معنی نیست که به‌ طور بالعکس، به صورت تمام و کمال از نیروهای کم‌ هزینه استفاده کنید زیرا کلید موفقیت در این بازی، بالانس صحیح نیروها است. به عنوان یک قاعده کلی باید از نیروهای با سرعت بالا که در نبرد هوایی هم موفق هستند و برای صدمه زدن به برجک‌ های رقیب و دفاع از برجک‌ های خودی توانا هستند استفاده کنید.

کارت‌ های خود را بر اساس اولویت مبارزه خود انتخاب کنید. به طور‌ مثال اگر شما علاقمند به فعالیت در فاز هجومی هستید، سعی کنید از نیروهای با سرعت بالا استفاده کنید اما برای کسانی که تاکتیک‌ های دفاعی را به هجومی ترجیح میدهند بهتر است از نیروهایی که تحمل آسیب فراوان را دارند بهره ببرند، با این وجود، به‌ طور حتم موفقیت در ایجاد توازن دقیق در نیروها است.

آن‌ دسته از بازیکنانی که در مقابل حملات رقیب عکس‌ العمل سریع نشان نداده و با سرعت کمی به فرستادن نیروها اقدام میکنند در برابر دیگر بازیکنان از هیچ شانسی برای پیروزی برخوردار نخواهند بود. بازیکنان باید برای نوع حمله و استفاده از کارت‌ هایشان از قبل، تفکر و برنامه‌ ریزی کرده‌ باشند.

 

در ادامه به چند استراتژی در این زمینه اشاره خواهیم کرد:

1– ابتدا قبل از بازی هر‌ کارتی صبر‌ کنید تا نشانگر اکسیر شما عدد ده را نشان دهد و پس از آن شروع به پیاده کردن نیرو‌هایتان کنید. از نیروهای خود در برابر حملات دشمن دفاع کنید، برای مثال ابتدا جاینت (غول) را فرستاده و از پشت سرش اسکلت بمب‌ انداز را اعزام کنید تا با از بین‌ بردن نیروهای حریف از جاینت دفاع کند.

2– اگر شما یکی از برجک‌های دشمن را از بین بردید این بهترین فرصت برای  دفاع از پیروزی خودتان است و در این فرصت باید به‌ خوبی به حملات دشمن پاسخ دهید. این موضوع در مورد بازیکنان حرفه‌ ای که در مراحل بالاتر بازی هستند بیشتر صدق میکند. زمانی که شما در گارد دفاعی هستید این توصیه را به شما میکنیم که بر‌ روی از بین‌ بردن یک برجک دقت بیشتری به خرج‌ دهید.

3– اگر به از بین رفتن یکی از برجک‌ های خود اطمینان دارید نیازی به دفاع بی‌ مورد از آن برجک نیست و بهتر است نیروهای حمله خود را از سمت دیگری برای از بین‌ بردن برجک‌ های رقیب به کار بگیرید، این موضوع که از یک برجک با سطح انرژی خیلی پایین دفاع کنید حرکت هوشمندانه‌ ای نیست زیرا در هر‌ صورت آن برجک ممکن است با یک بمب آتشی یا حتی پرتاب دسته‌ ای تیر از کمان پادشاه حریف از بین ‌برود.

4– برجک‌های شما در مقابل طیف وسیعی از نیروهای دشمن میتوانند از خودشان دفاع کنند. به‌ طور مثال اگر گوبلین‌ از خانه گوبلین‌ ها به سمت برجک شما حمله کند نیازی نیست تا شما از نیرویی برای دفاع از برجک خود در برابر دشمن استفاده کنید. آن برجک میتواند با متحمل شدن صدمه ناچیزی از خودش در برابر حمله‌ ها دفاع کند.

5– نیروهایی که با قدرت بالایی دست به تخریب برجک‌ ها میزنند مانند (جاینت و شوالیه و غیره) از حساسیت بالایی در برابر سایر نیروهای تدافعی مخصوصا نیروهای کوچکتر و ریزتر برخوردارند اما شما با دانستن این موضوع باید برجک‌ های خود را دور از دسترس آنها قرار دهید زیرا این موضوع احتمال شکست در نبرد را برای شما افزایش خواهد داد.

6– این موضوع را به خاطر بسپارید که در مواقع ضروری از طعنه‌ ها و فشار آوردن به رقیب استفاده کنید. این ابزار به صورت کلمات و صورتک‌ هایی در پایین صفحه قابل مشاهده است، پیش روی شما قرار خواهد گرفت. خود را به جای دشمن فرض کنید، به جای او فکر کنید و ‌با توجه به این موضوع در مواقع نزدیک بودن شکست از صورتک گریه و یا در زمان رخ دادن اشتباه مضحکی از سمت دشمن از صورتک خنده استفاده کنید، اما این موضوع را به خاطر بسپارید که این فقط یک بازی است و رعایت اصول جوانمردی در آن شرط اساسی است.

کدام کارت‌ها و در واقع نیروها را در کلش رویال ارتقا دهیم؟

در کلش رویال شما میتوانید به محض اینکه نیرو‌های شما به سطح بالاتر دست یافتند آنها را با طلاهایی که در صندوقچه‌ ها و یا به واسطه‌ کمک کردن به درخواست‌ های دوستان خود در کلن به دست آورده‌اید به سطح بالاتر ارتقا دهید اما این سوال برای شما پیش‌ میاید که ابتدا باید کدام نیروی خود را ارتقا دهید. در این قسمت ما به ‌شما کمک خواهیم کرد تا جواب سوال خود را پیدا‌ کنید و تصمیم منطقی‌ تری بگیرید.

ارتقا دادن کارتی که به دیگر کارت‌ ها ترجیح میدهید از ساده‌ ترین راهکارها برای مشخص کردن اولویت‌ بندی در این بخش است. کسانی که از پول واقعی برای خرید طلا در بازی استفاده میکنند به‌ طور حتم از توانایی بالاتری برای ارتقا سربازان خود برخوردار خواهند بود.

علاوه بر این، به‌ روز رسانی نیروهایی که معمولا از آنها استفاده نمیکنید نیز خالی از لطف نخواهد بود زیرا با به‌ روز رسانی نیروها، علاوه بر افزایش قدرت، امکان استفاده از استراتژی‌ های متنوع‌ تری نیز فراهم خواهد شد.

نقش صندوق‌ها و جواهرات در کلش رویال

به عنوان نکته اول، در نظر داشته باشید که صندوق ها پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، باز خواهند شد اما اگر شما به هر دلیلی نمیخواهید و یا نمیتوانید صبر کنید، میتوان آنها را با استفاده از جم‌ ها بلافاصله باز کرد. گیمرها با دستیابی به مراحل و موفقیت‌ هایی که بازی برای ما تعریف کرده میتوانند به جواهرات برسند. به‌ طور مثال شما میتوانید با تماشا‌کردن تلویزیون رویال به پنج جم دست پیدا کنید.

 

 

زمان باز شدن صندوق‌ ها را پیگیری کنید. شما در مواقعی که سرتان شلوغ است و ‌یا برای چند ساعت به اینترنت دسترسی ندارید مثلا آخر شب که میخواهید به خواب بروید، میتوانید دست به‌ باز کردن صندوق‌ های بزرگ با زمان باز شدن زیاد مثلا 8 یا 12 ساعت دست بزنید که با این کار در‌ وقت خود صرفه‌ جویی کرده و با سرعت بالاتری پیشرفت خواهید کرد.

ترفندهای میان‌بر کلش رویال

برای کلش رویال هنوز هیچ ترفند میانبری برای بهبود سریع سطح بازی ارائه نشده است. همچنین شما باید از پیشنهاداتی که به شما در ازای دریافت اطلاعات، جم میدهند نیز دوری کنید. تمام این پیشنهادات، کلاهبرداری بوده و میتوانند موجبات از دست رفتن حساب کاربری شما را فراهم کنند.

کلش رویال و کلش آو کلنز؛ شباهت‌ها و تفاوت‌ها

کلش رویال و کلش آو کلنز نه تنها در قسمت گرافیکی، بلکه در زمینه استراتژی نیز شباهت‌ هایی با هم دارند. نیروها‌ی مبارز زیادی از کلش آو کلنز در کلش رویال حضور دارند که از جمله آنها میتوان به بربریان و جاینت اشاره کرد. با این‌ حال، اساس بازی و سبک و نوع این دو بازی، متفاوت از یکدیگر است. در کلش آو ‌کلنز شما فقط با ابزارهای دفاعی رقیب خود مبارزه میکنید و زمانی که رقیب شما خارج از بازی باشد میتوانید به زمین او حمله کنید اما در کلش رویال شما با ابزارهای دفاعی و نیروهایی که رقیب آنلاین شما انتخاب میکند نبرد خواهید کرد.

در کلش رویال هر ‌گیمر از سه برجک استفاده میکند که باید ا‌ز آنها در مقابل حملات دفاع کند و زمانی که برجک اصلی از بین برود بازی نیز با شکست همراه خواهد شد.

اگر بعد از گذشت سه ‌دقیقه بازیکنی برجک‌ های بیشتری نسبت به رقیب خود داشت او برنده بازی به حساب میاید. برای اجتناب از این موضوع، بازیکنان از نیروهای مختلفی برای نبرد بهره میبرند و اگر در پایان 4 دقیقه تعداد برجک‌ های سالم طرفین برابر بود بازی با نتیجه مساوی به پایان خواهد رسید.

نیرو های این بازی بوسیله کارت‌های موجود در ‌پایین صفحه مشخص میشوند و زمانی که شما از اکسیر کافی برخوردار باشید میتوانید از کارت‌های خود استفاده کنید. زمانی که نیرویی در صفحه قرار میگیرد ممکن است چند ثانیه زمان ببرد تا بتوان نیروی دیگری را قرار داد در همین زمان شما باید تصمیم بگیرید که از میان نیروهای خود کدام یک را ‌در کجای صفحه قرار دهید.

جاده موفقیت؛ کارت‌های متوازن

تمام کسانی که War Craft را بازی کرده‌ اند میدانند که کلید موفقیت، انتخاب کارت‌ های مناسب است. بازیکنانی که فقط از نیروهای قوی و هزینه‌ بر استفاده میکنند در مقابل کسانی که از نیروهای ارزان‌ تر و سریع تر بهره میبرند از شانس کمتری برای پیروزی برخوردار خواهند بود. تمام تفاوت‌ ها را ترکیب صحیح ایجاد میکند و این ترکیب صحیح باید با سبک بازی گیمر نیز مطابقت کامل داشته باشد.

 

 

ترکیب نیروها و اکسیر های جادویی نیز اهمیت اساسی دارد و میتوان با بهره‌ گیری از طلا، آنها را ارتقا داد. طلا از طریق باز شدن صندوق‌ ها بدست میاید که بعد از مدت مشخصی نیز قابل دسترس هستند. باز شدن صندوق‌ ها از سه ساعت تا دوازده ساعت زمان‌ خواهد برد. این زمان انتظار را میتوان به وسیله جم‌ ها کوتاه کرد. (این جم‌ها از طریق صندوق‌ های گنج بدست میایند) علاوه بر این، بازیکنان میتوانند از پول واقعی برای خرید الماس‌ها استفاده کنند که البته این امر کاملا غیر ضروری است. اگر گیمر تنها یک روز صبر کند و یک‌ یا ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دو صندوق آزاد را باز کند میتواند یک یا دو نیروی لازم خود را نیز ارتقا دهد.

کلش رویال همچنین بستری را فراهم ساخته تا شما از دیگر گیمرهای این بازی تجربیاتشان از شکست‌ ها و موفقیت‌ ها را فرا بگیرید. قبیله‌ ها نیز بخشی جدا ناشدنی از این بازی هستند و ملحق شدن به یکی از آنها میتواند منجر به سریع‌ تر شدن روند رسیدن به کارت‌ ها شود. البته به یاد داشته باشید با اهدای کارت به دیگر اعضای قبلیه در واقع از کارت‌ های موجود خود به آنها بخشیده‌ اید اما در برابر آن از بازی سکه دریافت میکنید. همین سکه‌ ها میتوانند در باز کردن یک باره کارت‌های جدید به کمک‌ تان بیایند که در آخرین صفحه از سمت راست هر چند ساعت یک بار با پیشنهاد جدیدی از این نوع روبرو خواهید شد.

کلش رویال یک بازی بزرگ با گزینه‌ های متفاوتی است که برای باز شدن و سازماندهی پیش روی شما قرار میگیرند. اکثر گیمرهای تازه ملحق شده به این بازی بعد از دوره کوتاهی از آموزش و کسب تجربیات با اکثر ترفند‌های این بازی آشنا میشوند و بعد از آن قادر خواهند بود تا نبردهای سریع و تاکتیکی را انجام دهند.

کلش رویال؛ بازی بزرگ با خصوصیات منحصر به فرد

در بسیاری از بازی‌های استراتژیک و یا عناوین عرضه شده برپایه برجک‌های دفاعی برای رایانه‌ ها و تلفن‌ های همراه، برای نبرد کردن احتیاج به صرف زمان وجود دارد. کلش رویال اما از این قاعده مستثنی است و نیازی به صرف وقت برای آماده شدن سرباز و یا برج‌ های دفاعی ندارد. در هر حال شما یا دفاع میکنید یا مشغول حمله هستید و هیجان زیادی در این بازی تجربه خواهید کرد.

کلش رویال به هیچ وجه تنش‌ زا نبوده و البته فقط گیمرهایی که به زمان سنج بازی و پیاده‌ سازی نیرو‌ها توجه خاصی دارند میتوانند موفق شوند. از آن جایی که هر گیمر با انتخاب منحصر به فرد خود برای نبرد آماده میشود، این بازی جذابیت دو چندانی پیدا خواهد کرد و البته با توجه به پیشرفت گیمرها در بازی، آنها با چالش‌ های سخت‌ تری روبرو خواهند شد.

برخلاف اینکه نبردهای نابرابر به ندرت اتفاق میافتند (که یک گیمر با اختلاف از رقیبش از نظر نیرو برتر باشد) اما به‌ نظر میرسد کمپانی سوپر سل باید توجه بیشتری در این زمینه انجام دهد. گرافیک کارتونی این بازی عالی و بی‌ نقص بوده و کنترل نیروها در آن فوق‌العاده است. حتی زمانی که بازی گیج‌ کننده میشود اما همچنان کنترل کردن نیروها امری ساده و مدیریت شدنی است. موسیقی متن نیز کمک شایانی به جذاب شدن بازی کرده است.

جمع بندی

شرایطی بر این بازی حاکم است که هر گیمری که آن‌ را شروع کند نمیتواند از ادامه بازی دست بردارد اما موضوعی که کلش رویال را از بازی‌ های این سبک متمایز کرده، وجود نیروها و برجک‌های دفاعی بی‌نقص است و البته جدا از این، موضوع سطح گرافیک بالا و کنترل بی‌ نقص نیروها از ویژگی‌ های بارز این بازی به حساب میایند. کلش رویال در هر صورت یک چالش است که زمان زیادی از ما میگیرد و باید مراقب بود که معتاد آن نشویم.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

دیدگاه کاربران
1
پاسخ Tribal royale 17 آگوست 2019

خیلی ممنون استفاده کردیم ، لذت بردیم و در عین حال پیشرفت دوچندان داشتیم .از همه‌ی اونایی که زحمت کشیدن این مطلب رو نوشتن تشکر میکنم.

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /