اموزش استفاده بهینه از فایروال ویندوز 7

Microsoft Security Essentials ویندوز 7 و ویستا، بسته امنیتی کامل و رایگانی است که به طور کاملا شفاف در اختیار کاربران قرار دارد. حال اگر بخواهید با کنترل بیشتری از آن بهره ببرید، برنامه تاینی وال (Tiny Wall) افزونه‌ای (Add-on) بسیار مناسب به حساب می آید.

 بیشتر کاربران ویندوز کار با بخش Microsoft Security Essentials را دوست دارند چرا که از این طریق می‌توانند بدون اینکه کار زیادی انجام دهند امنیت و سلامت رایانه‌شان را به ارمغان آورند. اما برخی ترجیح می‌دهند که کنترل بیشتری در دست داشته باشند، پس اغلب به نرم افزارهای امنیت شخص ثالث رجوع می‌کنند. تاینی وال برنامه کوچک و کم حجمی است که در واقع با MSE کار می‌کند و به کاربر توانایی میزان سازی دقیق ایجاد امنیت را می‌دهد. در زیر چگونگی شروع کار با این برنامه را توضیح می‌دهیم:

1. تاینی وال را نصب کنید.

2. این برنامه را اجرا کنید. به محض اجرا، برنامه در نوار سیستم‌تان (System Tray) با آیکونی به شکل یک دیوار نارنجی در برابر یک کره مستقر می‌شود.

3. نکته قابل توجه این است که پیش فرض‌های این برنامه به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که اجازه دسترسی تمام برنامه‌های اینترنتی را به وب نمی‌دهند (گوگل کروم و استریم در سیستم من اجرا شدند اما آتلوک (outlook) کار نکرد). خوشبختانه در این برنامه به راحتی می‌توان تنظیمات را به گونه‌ای تغییرداد که برنامه‌ها بتوانند از فایروال عبورکنند. برای اینکار روی آیکون برنامه کلیک کنید و از منوی باز شده یکی از گزینه‌های Whitelist By  را انتخاب کنید. کار با گزینه Whitelisting By window از همه آسان‌تر است، اما خب من با آن به مشکلاتی برخوردم. شاید شما بخواهید Whitelist by executable  را انتخاب کنید اما برای اینکار باید بدانید که برنامه‌ای را که می‌خواهید به آن اجازه دسترسی بدهید کجای هاردتان قرار دارد .

4. همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه Manage در پنجره‌ای که باز می‌شود و شامل استثنائات حال حاضر سیستم‌تان است (برنامه‌هایی  که اجازه دسترسی دارند) با اخطارها و دیگر جزییئات کار کنید.

5. گزینه Change Mode را انتخاب کنبد تا به سرعت دسترسی سراسری تغییر پیدا کند. به راحتی می‌توانید اجازه یا عدم اجازه به تمام ترافیک‌ها را ایجاد کنید یا اینکه با انتخاب Autolearn که برای سیستم‌های جدید گزینه بهتری به حساب می‌آید روند دسترسی یا عدم دسترسی را سرعت ببخشید. به همین سادگی! تاینی وال برای تمام کاربران ویندوز نیست اما برای آنهایی که ارزش Microsoft Security Essentials را می‌دانند و می‌خواهند با کنترل داخلی بیشتری با آن کار کنند فوق العاده است.

itresan

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /