پنج قابلیت جدید برای امن تر کردن ویندوز 8 نسبت به ویندوز 7

تغییرات ویندوز 8 تنها محدود به یک رابط کاربری جدید نمی شود بلکه ویندوز 8 پیشرفت های امنیتی زیادی داشته است از جمله آنتی ویروس یکپارچه، محافظت از زمان بالا آمدن سیستم عامل و …

آنتی ویروس یکپارچه

سرانجام یک آنتی ویروس یکپارچه به اسم Windows Defender برای ویندوز 8 اضافه شد اما شما می توانید هر زمان که بخواهید آنتی ویروس مورد علاقه خود را نصب کنید که در این صورت Windows Defender به صورت خودکار از کار خواهد افتاد ولی ما دلیلی برای اینکار نمی بینیم چون که Windows Defender به خوبی کارش را انجام می دهد.

اجرای ضد تروجان قبل از راه اندازی سیستم عامل

در ویندوز 8، آنتی ویروس ها می توانند قبل از بوت شدن سیستم عامل اجرا شوند تا درایور های سیستم را اسکن و نرم افزار های مخرب را شناسایی کنند. این قابلیت به شما کمک می کند که نرم افزار های مخرب قبل از اینکه خود را از دید آنتی ویروس  پنهان کند و یا آنتی ویروس را از کار بندازد، شناسایی شوند. Windows Defender این قابلیت را به صورت پیش فرض دارد و دیگر انتی ویروس ها هم امکان اضافه کردن این قابلیت را به برنامه اشان را دارند.

فیلتر SmartScreen

فیلتر SmartScreen در گذشته تنها برای اینترنت اکسپلورر بود ولی هم اینک این قابلیت در سطح ویندوز اجرا می شود و اگر شما یک فایل EXE را با استفاده از اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم، فایرفاکس و دیگر برنامه ها اجرا کنید، ویندوز آن را اسکن کرده و امضای آن را به سرور های مایکروسافت می فرستد. اگر برنامه مورد نظر خوب دانسته شده مثل فتوشاپ و … ، فایل مورد نظر اجرا می شود ولی اگر برنامه ناشناخته بود و یا بد دانسته شده، با توجه به این احتمال دارد یک فایل مخرب باشد به شما قبل از اجرای آن یک اخطار نمایش می دهد و شما برای اجرای باید آن را تأیید کنید.

بوت امن

در کامپیوتر های جدید که از ویندوز 8 استفاده می کنند در صورتی که از فریمور UEFI به جای فریمور قبلی Bios اتان استفاده کنید، بوت امن تضمین می کند که تنها برنامه های مورد اعتماد هنگام بوت شدن ویندوز، اجرا شوند. فرضاً یک برنامه مخرب که هویت آن برای ویندوز ناشناس است، اجرا نمی شود.

بهبود مدیریت حافظه

ویندوز 8 علاوه بر بهبودهای امنیتی، مدیریت حافظه اش هم بهبود پیدا کرد است. با این بهبود، زمانی که یک حفره امنیتی پیدا شود، استفاده از آن حفره سختر از گذشته خواهد بود و همچنین به طور تقریبی امکان استفاده از اکسپلویت نیست.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /