اموزش نصب ویندوز ایکس پی در ویندوز هشت

ویندوز هشت شامل ویندوز ایکس پی نمی شود. و بزودی مایکروسافت پشتیبانی خود را از این سیستم عامل قطع خواهد کرد و کسی تمایل به استفاده از آن، حتی در ماشین مجازی نخواهد داشت. بنابراین، شما می توانید براحتی حالت ویندوز ایکی پی را در ویندوز هشت ایجاد کنید.می توانید ویندوز ایکس پی را با ماشین های مجازی دیگر اجرا کنید ولی در این مقاله به آموزش روش جالب تری خواهیم پرداخت .

حالت ویندوز ایکس پی چطور کار میکند؟

مایکروسافت این ویژگی را برای اجرا کردن برنامه های قدیمی در ویندوز ایکس پی ایجاد کرده است..در ویندوز7 این ویژگی بصورت یک کپی کامل از سیستم عامل ایکس پی است که در نرم افزار مجازی سازی مایکروسافت اجرا می شود. که در این حالت برنامه هایی که در حالت ویندوز ایکس پی نصب می کنید درون ماشین مجازی ویندز ایکس پی اجرا می شود.

حالت ویندوز ایکس پی در ویندوز هشت وجود ندارد ولی می توانید آن را با استفاده از VMware Player ایجاد کنید. این پلیر برای کاربران خانگی رایگان است اما اگر حالت ویندوز اکس پی را برای مصارف تجاری میخواهید نیازمند خرید VMware Workstation هستید.

ایجاد حالت ویندوز ایکس پی با VMware Player

ابتدا VMware Player دانلود و روی کامپیوتر تان کنید. بعد از نصب آن را اجرا کرده و یک ماشین مجازی بسازید. با استفاده از یک سی دی ویندوز ایکس پی سیستم عامل ایکس پی را نصب کنید.

 

Product Key، نام کاربری، رمز و اطلاعات دیگر را وارد کنید. VMwera Player  بطور خودکار ویندوز ایکی پی را درون ماشین مجازی نصب خواهد کرد، بنابراین نیازی نیست که شما کاری انجام دهید. کمی صبر کنید تا پروسه نصب کامل شود.

 

ادغام ویندوز ایکس پی با ویندوز هشت

برای اینکار روی منوی Player در VMware Player کلیک کرده و Unity را انتخاب کنید. این یک حالت خاص را  فعال می کند که می توانید نرم افزار های ویندوز ایکس پی تان را روی میزکار ویندوز هشت تان اجرا کنید.

 

وقتی حالت Unity را فعال کنید هر نرم افزاری که اجرا کنید، آن برنامه با آیکن مربوط بخود روی تسک بار و دسک تاپ ویندوز هشت ظاهر خواهد شد.

 

برای برای اجرای نرم افزارهایی که در حالت ویندوز ایکس پی اجرا می شوند، mouse را به گوشه سمت چپ در پایین صفحه برده و از منوی VMware برای اجرای نرم افزارها از سیستم ویندوز ایکس پی استفاده میکنیم. این نرم افزارها روی دسک تاپ ویندوز هشت تان ظاهر خواهند شد.

 

برای ایجاد لینک های مستقیم به آن نرم افزارها، روی کلید میانبر برنامه ها در منوی اجرا کننده Vmware کلیک کرده و گزینه Create Shortcut on Desktop را انتخاب می کنیم. با این کار شما یک کلید میانبر از برنامه های مورد نظر میسازید و با کلیک روی آنها می توانید نرم افزار را اجرا کنید.

 

برای غیر فعال کردن حالت Unity می توانید روی منوی Windows XP کلیک کنید و گزینه Exit Unity را انتخاب کنید. در این صورت می توانید برنامه ها را درون خود ویندوز ایکس پی اجرا کنید.

VMware Player بطور خودکار امکان  drag-and-drop و copy-and-paste را ایجاد می کند. شما همچنین می توانید با استفاده از امکان شیر کردن پوشه در تنظیمات ماشین مجازی فایل های خود را بین  نرم افزار های ویندوز ایکس پی و سیستم ویندوز هشت تان به اشتراک بگذارید.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /