مردی که برای یک دقیقه گوگل را خرید

یکی از کارکنان سابق گوگل، توانسته بود دامین Google.com را برای یک دقیقه خریداری کند و به تمام کنترل‌های این دامین دسترسی داشته باشد.

«سانمای ود» (Sanmay Ved) یکی از کارکنان سابق شرکت گوگل است. او توانست به‌طور کاملا اتفاقی، برای یک دقیقه صاحب Google.com باشد.
«ود» در مصاحبه‌ی اخیری که با وب‌سایت Business Insider داشته، نحوه‌ی خریدن دامین Google.com را توضیح داده است. او می‌گوید که مشغول جستجو در وب‌سایت Google Domains بود که ناگهان دید دامین Google.com برای خرید موجود است.
نکته‌ی جالب، قیمت 12 دلاری این دامین بود. ود می‌گوید در ابتدا تصور کرده بود که با یک خطا مواجه شده است، اما توانسته بود تمام مراحل خرید را تا اتمام پیش ببرد و دامین را بخرد. سپس تمام ایمیل‌های خرید هم برای‌اش آمده و اطلاعات کامل دامین برای‌اش ارسال شده بود. ود تمام این اطلاعات را به بخش امنیتی شرکت گوگل ارسال کرده است.
ود می‌گوید: “قسمت ترسناک‌اش این جا است که من برای یک دقیقه، به تمام کنترل‌های وب‌مسترها برای دامین گوگل دسترسی داشتم.”
او هم‌چنین عکس‌های زیر را گرفته است: 

مردی که برای یک دقیقه گوگل را خرید

با این حال، سانمای ود تنها برای یک دقیقه کنترل گوگل را در دست داشت. وب‌سایت Google Domains تنها یک دقیقه بعد از خرید، آن را لغو کرده و 12 دلار را هم به حساب ود برگردانده بود.
ود اضافه می‌کند: “برای یک دقیقه دسترسی داشتم. حداقل می‌توانم بگویم مردی هستم که یک دقیقه صاحب Google.com بود.”

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /