۱۰ ترفند برای حفظ امنیت سیستم شما

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام کار با کامپیوتر ، ویندوز شما بسیار کند و آزار دهنده عمل کند. می توان با اطمینان گفت که تمامی این مشکل ها از نحوه نادرست عملکرد شما با ویندوز صورت گرفته است. قصد داریم تا شما را با ۱۰ ترفند مفید آشنا کنیم که با استفاده از آن ها میتوانید از ویندوز خود حداکثر استفاده را ببرید.

 

 

۱- مطمئن شوید که آنتی ویروس مناسبی را بر روی سیستم نصب نموده اید به صورت اتوماتیک آپدیت شود و کلیه فایلهای تازه وارد به سیستمتان را چک کند و اگر ویروسی همراه فایلی باشد تعمیر،قرنطینه و یا بلوکه شود. بدلیل اینکه ویروسهای جدیدی هر روز تولید می شوند باید طوری ویروس کش را تنظیم کنید که بطور اتوماتیک به روز شود. دو آنتی ویروس قوی Kaspersky و Nod32 برای استفاده توصیه میشود.

۲- نرم افزارهای AntiSpyware و AntiAdware را بر روی سیستم خود نصب کنید، این دو دسته نیز  برای سیستم شما کاملأ ضروری هستند، تا از نصب برنامه های جاسوس بر روی سیستمتان جلوگیری کنند. که دو نرم افزار رایگان و مفید Spybot Search & Destroy یا Ad-aware را میتوان مثال زد.

۳- نصب دیواره آتش سخت افزاری، بهتر از فایروال نرم افزاری است. بدین صورت اطلاعات سیستم شما از دسترس هکرها مصون می ماند و نمی توانند برخی نرم افزارها را بصورت ناخودآگاه بر روی سیستم شما نصب کنند که یا به سیستم شما آسیب برسانند و یا اینکه سرعت کار با سیستم کاهش پیدا کند. دیواره های آتش Linksys ،Netgear و D-link توصیه میشوند.

 
۴- شرکت مایکروسافت هر از چند گاهی نرم افزارهای خود را به روز می کند. این امر برخی اوقات به دلایل بالا بردن امنیت است. توصیه ما این است سیستم خود را طوری تنظیم کنید تا بصورت اتوماتیک بروز شود.

۵- فایلهای اینترنتی موقت Temporary Internet Files خود را هر یک ماه یکبار پاک کنید. این امر به بالا بردن سرعت سیستم شما منجر خواهد شد.

 
۶- هر ۴ ماه یکبار هارد خود را Defragment نمائید.

۷- هر موقع می خواهید چیزی را از اینترنت دانلود کنید  حتماً شرایط یا به اصطلاح Terms and Conditions آن را به دقت مطالعه نمائید. هیچ ارزانی بی حکمت نیست. ممکن است همراه نرم افزارهای رایگان مواردی از قبیل Adare یا Spyware نصب شوند.

۸- ایمیلهای غریبه، عجیب و نا آشنا را باز نکنید. ممکن است همراه باز شدن آنها Adware یا Spyware بر روی سیستمتان نصب شوند یا همراه آنها ویروس باشند. توجه کنید حالت پیش نمایش نرم افزارهای Outlook همانند باز کردن آن است، پس آن را غیر فعال کنید.

 
۹- به شما استفاده از مرورگر Firefox را از سایت http://www.mozilla.org توصیه می کنیم. کار با این مرورگر ایمن تر است.

۱۰-دست آخر اینکه اگر سیستم شما را دزدیدند یا سیستمتان به نحوی از کار افتاد، کلیه داده های خود را از دست می دهید. راه حل کار این است که همیشه از اطلاعات مهمتان بر روی CD/DVD و دیسکهای پرتابل و یا حتی بر روی میزبانهای اینترنتی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /