اموزش ادغام فایرفاکس با فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی

شاید تا بحال متوجه نشده باشد ولی نسخه های جدید فایرفاکس شامل Social API هستند که قابلیت ادغام شبکه های اجتماعی را با مرورگر تان میدهد .با این سروریس جدید شما قادرید در هر زمانی در وب به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشد .

این ویژگی اضافه شده ممکن است شمارا بیاد Flock بیندازد . Flock یک مرورگر اجتماعی بود که نتوانست انتظارات را براورده کند و یک تجربه ناموفق برای فایرفاکس بود . اما Social API بعنوان یک ویژگی انتخابی به مرورگر فایرفاکس اضافه شده است و این یعنی شما به انتخاب خود میتوانید آن را فعال و یا غیر فعال کنید .
Social APIچیست؟
Social API اجازه ثبت نام سایتهای اجتماعی را می دهد و سپس این وب سایت ها با مرورگر شما ادغام شده و تمام فعالیت ها مربوط به این شبکه های اجتماعی در مرورگر شما در هر زمان که بخواهید قابل رویت است .Social API در مرورگر کروم نیز پشتیبانی می شود .برای نصب آن نیازی به ری استارت کردن مرورگر خود ندارید و بلافاصله بعد از فعال کردن Social API میتوانید از آن استفاده کنید .
اموزش ادغام فایرفاکس با فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی

چگونه نصب میشود؟
اگر از نسخه های جدید فایرفاکس استفاده میکنید کافی است تا به صفحه سرویس مورد نظر رفته و روی Turn On کلیک کنید، سرویس فورا در مرورگرتان فعال میشود و برای غیر فعال کردن و یا حذف آن از مرورگرتان نیز میتوانید از دکمه ای که در مرورگرتان بعد از فعال کردن سرویس ایجاد میشود استفاده کنید .

کدام سایتهای اجتماعی از آن استفاده میکنند؟
این سرویس از نسخه فایرفاکس17 ارائه شده که در آن زمان Facebook تنها شبکه اجتماعی موجود بود . ولی امروزه و از نسخه فایرفاکس 21 تمام شبکه های اجتماعی مانند،Facebook Messenger، Mixi، msnNOW و Cliqz میتوانند از این سرویس استفاده کنند .
اموزش ادغام فایرفاکس با فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی

 

باتوجه به خبرهای رسیده این ویژگی جدید قرار نیست محدود به شبکه های اجتماعی باشد و موزیلا قصد دارد که دامنه فعالیت های آن را گسترش داده و قابلیت ادغام همه سرویسها مانند ایمیل، موسیقی و دیگر سرویسهای آنلاین را در این ویژگی جدید قرار دهد .

اموزش ادغام فایرفاکس با فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /