5 نکته جی میل برای کاربران حرفه ای

باتوجه به تعداد زیاد سرویس دهندگان ایمیل، ولی طراحی ساده،سهولت استفاده و ویژگی های برجسته گوگل باعث جذب کاربران بیشتر شده است .در اینجا 5 ویژگی جدید جی میل را بررسی می کنیم که به شما در مدیریت کارهایتان کمک خواهد کرد .

چگونه از پرسش های جستجوی ویژه در جی میل استفاده کنیم .
انباشتن تعداد زیادی ایمیل راحت است ولی گاهی پیدا کردن یک ایمیل بین آنها بسیار سخت است .برای راحتتر شدن کار، میتوانید از کلمات پرسشی ویژه جیمل برای پیدا کردن سریع چیزی که بدنبالش هستید، استفاده کنید . کلمات جدید که گوگل اضافه کرده است شامل جستجوی یک فایل براساس سایز (برای مثال جستجوی size:5m برای ایملی با سایز 5 مگ) و سن یک ایمل (برای مثال older_than:1y برای ایمیلی که بیش از یک سال از ارسال آن میگذرد) است .

چگونه چندین اینباکس به جی میل اضافه کنیم .
داشتن چندین اینباکس می تواند به شما در دسته بندی ایمیلهای رسیده بر اساس ستاره دار بودن، مهم بودن و…در اینباکس های متفاوت کمک کند .برای فعال کردن این ویژگی روی آیکن چرخ دنده کلیک کنید . سپس Labs را انتخاب کنید و multiple inboxes را یافته روی Enable و سپس Save as کلیک کنید .

چگونه زمینه جی میل مان را سفارشی کنیم .
از ماه نوامبر که جی میل از طراحی جدید خود رونمایی کرد، تعدادی از تم های HD، که شما میتوانید بوسیله آنها صفحات تان را سفارشی کنید، نیز معرفی کرد. برای سفارشی کردن زمینه جی میل تان، روی آیکن چرخ دنده که گوشه سمت راست جی میل تان هست، کلیلک کرده و Themes را انتخاب کنید . زیر گزینه Custom Themes میتوانید Light یا Dark را انتخاب کنید .ویا میتوانید از طریق گزینهMy photos عکس های مورد علاقه خودتان را آپلود کنید .

چگونه از Google Drive برای فرستادن فایل های بزرگ استفاده کنیم .
اگر فایلهایتان حجم یا سایز بزرگی دارد و نمیتوانید بصورت اتچ کردن به ایمیل آن ها را ارسال کنید میتوانید از Google Drive برای اینکار استفاده کنید .ویژگی ذخیره ابری، که یکسالی از معرفی آن میگذرد به شما در این امر کمک خواهد کرد .با این روش میتوانید فایلهای با بیش از 10GB را بفرستید ،که 400 برابر بیش از آن چیزی است که در قبل میتوانستید ارسال کنید .برای اینکار ایکن Google Drive را کلیک کنید و فایل مورد نظر را انتخاب کنید .

چگونه یک رویداد را به تقویم مان اضافه کنیم .
اگر از جی میل برای برنامه ریزی ملاقات هایتان استفاده می کنید، گوگل با استفاده از گزینه Add to Calendar به شما در این امر کمک میکند .به این روش میتوانید تمام کارهای هفتگی یا روزانه تان را در جی میل وارد کنید و همچنین در صورت لزوم آنهارا تغییر دهید . این تنظیمات از طریق Add to Calendar که در جی میل قرار دارد، امکان پپذیر است .البته این یکی از ویژگی های جدید جی میل است که هنوز برای خیلی از کاربران فعال نیست ولی مدیران گوگل از در دسترس قرار گرفتن این امکان برای همه کاربران در آینده نزدیک خبر می دهند .

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /