ترفند های وبگردی

در این پست ترفندهای ساده ولی کاربردی در وبگردی را برای شما اماده کردیم

اضافه کردن خودکار www. و .com به یک آدرس. شما می توانید در عوض قرار دادن این دو زوج برای هر آدرس از آنها صرف نظر کنید و تنها اسم سایت را بزنید و سپس CTRL + Enter را فشار دهید تا این دو به آن اضافه شوند. همچنین با دکمه های CTRL + Shift + Enter به جای .com پسوند .net وارد می شود.

پرش به نوار آدرس. راه های زیادی برای رفتن به نوار آدرس در مرورگرتان وجود دارد. کافیست یکی از دکمه های CTRL + L و یا F6 و یا ALT + D را فشار دهید تا به نوار آدرس بروید.

استفاده از وبگردی خصوصی. واضح است که با استفاده از cookies و history تمام کارهایی که در اینترنت انجام می دهید، ذخیره می شود اما مرورگر ها حالتی به نام وبگردی خصوص دارند که رد پایی از شما باقی نمی گذارند. برای رفتن به این حالت در کروم، CTRL + Shift + N و در فایرفاکس، CTRL + Shift + P را فشار دهید.

چرخش بین تب های باز. شما می توانید با استفاده از CTRL + TAB به تب بعدی بروید که این راه سریعتر از این است که با موس تب مورد نظر را کلیک کنید. همچنین با استفاده از CTRL + یک عد از 1 تا 9 می توانید به تب 1 تا 9 بروید.

ترفندهای مدیریت فایل

تغییر نام سریع یک فایل. کلیک راست و انتخاب تغییر نام، خیلی کارآمد نیست. شما می توانید برای تغییر نام یک فایل F2 را فشار دهید.

تغییر نام دست جمعی فایل ها در ویندوزبرای تغییر نام دست جمعی فایل ها در ویندوز نیاز به هیچ ابزار خاص نیست. تنها کافیست فایل هایی که میخواهید نامشان تغییر کند را انتخاب کنید و سپس F2 را فشار دهید و نام دلخواه خود را تایپ کنید. تمام فایل ها نامشان به نام انتخابی شما به علاوه پسوند (1), (2) و … تغییر می کند.

انتخاب دسته جمعی فایل ها با استفاده کیبور. برای انتخاب کردن یک دسته از فایل ها کافیست که SHIFT را همراه با یکی از کلید های جهت نما فشار دهید. همچنین می توانید SHIFT را همراه با Page Down و Page Up فشار دهید تا یک گروه گنده تر انتخاب شود.

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه جدید

تبلیغات شما
تبلیغات متنی
دانلود واتساپ اندرویدی /دانلود اینستاگرام اندرویدی / دانلود بازی پابجی موبایل / دانلود بازی کال اف دیوتی موبایل /دانلود بازی فورتنایت /