آموزش پاک کردن دائم حساب کاربری از سرویس‌های آنلاین | کینگ2نت

.

فیس‌بوک، گوگل و دیگر سرویس‌های آنلاین این اجازه را به کابران خویش نمی‌دهند تا حساب‌های کاربری خود را به آسانی برای همیشه پاک (Delete) کنند. در این مقاله قصد داریم تا روش‌هایی را آموزش دهیم تا کسانی که به هر دلیلی دوست دارند به حضور خود در سرویس‌های آنلاین از قبیل شبکه‌های اجتماعی پایان دهند کمک کنیم تا از شر این حساب‌ها برای همیشه خلاص شوند

Digg:

تنها راهی که می‌توانید برای همیشه از شر حساب کاربری خود در وب‌سایت Digg خلاص شوید تماس مستقیم با شرکت آن است که از اینجا می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. البته با این کار هم کامنت‌ها و نوشته‌های قبلی‌تان پاک نخواهد شد و در سوابق Digg بایگانی خواهند شد.

 

FaceBook:

چندین راه برای ترک فیس‌بوک وجود دارد؛ نخستین و آسان‌ترین راه مراجعه به قسمت تنظیمات حساب و سپس تب Security است که از آنجا می‌توانید اکانت خود را به صورت موقت غیرفعال کنید. البته همین کار هم به این راحتی‌ها نیست زیرا باید دلیل تصمیم خود برای غیرفعال‌سازی، این که آیا در آینده قصد بازگشت خواهید داشت یا خیر و همچنین تمایل به دریافت ایمیل از طرف فیس‌بوک ضمن غیرفعال بودن را مشخص کنید. اما اگر بخواهید برای همیشه فیس‌بوک را کنار بگذارید چه؟ Deactive کردن با پاک کردن دائم تفاوت‌هایی دارد؛ در حقیقت اکانت‌تان فقط نامریی می‌شود و دوستان‌تان خیال می‌کنند که برای مدتی ناپدید شده‌اید. از سویی هم این شانس را دارید که اگر در آینده نظرتان برگشت بدون از دست دادن هیچ کامنت، عکس و پستی به حالت اولیه بازگردید.

 

پاک کردن کامل اکانت فیس‌بوک تمام نکات ذکر شده در بالا را از بین می‌برد و دیگر هیچ راه بازگشتی هم برای بازیابی آنها وجود ندارد، پس فکرهای‌تان را بکنید که دیگر مجال پشیمانی نیست. اگر قاطعانه تصمیم خود را گرفته‌اید می‌توانید از اینجا به صفحه حذف دائم اکانت فیس‌بوک خود مراجعه کنید و روی گزینه Delete My Account کلیک کنید (اگر این کار را انجام دادید خواهشا ما را نفرین نفرمایید!)

:LinkedIn

 

برای بستن حساب کاربری در این تارنمای اجتماعی بیزینسی و بعضا تخصصی، با نام کاربری‌تان لاگین شوید، سپس بر روی اسم‌تان در گوشه راستی کلیک کنید تا منوی کرکره‌ای بازشونده به سمت پایین ظاهر شود و روی تنظیمات (Settings) کلیک نمایید. تب Accounts را در میان پنجره باز شده پیدا کنید و روی Close Your Account کلیک کنید. علتی را برای بستن حساب ذکر کنید و روی ادامه کلیک کنید تا پروسه رهایی تکمیل شود. متاسفانه اگر چند اکانت مختلف در این سایت داشته باشید نمی‌توانید همه را با هم و یک جا پاک کنید و باید برای هر کدام جداگانه اقدام نمایید. اگر هم اشتباهی حساب‌تان را پاک کردید یا بعد از مدتی (البته مدت کوتاه) پشیمان شدید می‌توانید تا 72 ساعت با تماس به مرکز خدمات مشتریان LinkedIn اکانت خود را دوباره بازیابی کنید.

 

MySpace:

 

برای به هم زدن با شبکه اجتماعی مای‌اسپیس نخست وارد اکانت خود شوید. منوی MyStuff را در بالای صفحه باز کنید و سپس تنظیمات حساب را انتخاب کنید. تقریبا در نیمه پایینی صفحه در سمت چپ، در زیر Account یک لینک Cancel Account وجود دارد. مرحله بعدی نیز دوباره انتخاب چنین کلیدی با همین نام است. ازتان علت پرسیده می‌شود که بعد از آن دوباره باید روی Cancel Account کلیک کنید. سپس ایمیلی تحت همین عنوان در صندوق آدرسی که با آن حساب خود را در این شبکه ایجاد کرده‌اید دریافت خواهید کرد. فراموش نکنید تا روی لینک فعال‌سازی که برایتان ایمیل می‌شود کلیک کنید که دوباره به مای‌اسپیس ارجاع داده می‌شوید و در آنجا می‌توانید آدرس را تایید کنید و البته این شانس را دارید تا در همین جا اگر تصمیم‌تان عوض شد انصراف بدهید. در صورت گرفتن تصمیم نهایی با تایید Cancel Account برای چهارمین بار دیگر برای همیشه خلاص خواهید شد. این نکته را در نظر داشته باشید که پس از تایید دیگر هیچ راه بازیابی در MySpace وجود ندارد.

 

twitter

 

تعجبی ندارد که اگر اکانت توییتر خود را نابود کنید، تمامی توییت‌های‌تان از بین می‌روند. بعلاوه دیگر نمی‌توانید یک حساب کاربری توییتر جدید با ایمیل قبلی‌تان درست کنید و باید یک آدرس جدید وارد کنید. البته یک راه وجود دارد تا این قانون توییتر را دور بزنید. می‌توانید پیش از پاک کردن حساب، ایمیل دیگری را به توییتر بدهید تا ایمیل دلخواه‌تان در لیست سیاه این شرکت قرار نگیرد. توییتر از افراد می‌خواهد که قبل از پاک کردن اکانت خود آگاه باشند: نیازی نیست برای تغییر نام کاربری اکانت‌تان را پاک کنید و دوباره از نو بسازید. توییتر جزو معدود سرویس‌هایی است که به کاربر این اجازه را می‌دهد تا نام کاربری‌اش را همانند پسورد به آسانی تعوض نماید. برای پاک کردن دائمی نیز کافی است تنظیمات را کلیک کنید، سپس Delete My Account را در انتها انتخاب و آن را تایید کنید، همین!

 

google

 

بیشتر سرویس‌های گوگل به یک حساب گره خورده‌اند؛ بنابراین اگر همان یک حساب را پاک کنید تقریبا از دست بقیه نیز راحت می‌شوید. از سویی برخی سرویس‌های گوگل همانند یوتیوب می‌توانند جداگانه غیرفعال شوند. برای کشتن حساب اصلی با نام کاربری‌تان وارد صفحه خانه گوگل شوید و در آن نوار بالا نام خود را انتخاب کنید. از منوی بازشونده Account را کلیک کنید. در صفحه باز شده در انتها Services را بیابید که در زیر آن دو انتخاب دارید. در انتخاب نخست می‌توانید پروفایل و امکانات گوگل پلاس را پاک کنید و در انتخاب دوم می‌توانید تمامی حساب‌ها و سرویس‌های گوگلی خود را یکجا و برای همیشه پاک کنید.

 

skype

 

این امکان وجود ندارد که به صورت کامل از دست حساب اسکایپ خود رها شوید. اما می‌توانید با پاک کردن تمامی اطلاعات پروفایل‌تان کاری کنید که هیچ کس نتواند شما را در اسکایپ پیدا کند. اگر این کار را انجام دهید، نام‌تان از لیست مخاطبان دوستان‌تان خارج نمی‌شود، ولی اگر آنلاین نباشید نمی‌توانند با شما تماس بگیرند. به هر حال پاک کردن اطلاعات حساب اسکایپ به آسانی انجام می‌پذیرد؛ تحت منوی اسکایپ Profile را انتخاب و سپس Edit Your Profile را برگزینید.

 

MSN

 

آی‌دی ویندوز لایو به این معناست که با استفاده از همان یک اکانت می‌توانید به تمامی سرویس‌های مایکروسافت دسترسی داشته باشید؛ از MSN گرفته تا هات‌میل، و مسنجر ویندوز لایو، فروشگاه Zune و حتی سرویس اکس‌باکس لایو. حتی سرویس‌های شخص ثالثی نظیر Expedia نیز از همان یک اکانت استفاده می‌کنند. از بین بردن آی‌دی ویندوز لایو می‌تواند دسترسی به بسیاری از سرویس‌ها و نرم‌افزارهای مایکروسافت را خنثی کند، اما کدامین یک به انتخاب کاربر است. در بالای اکثر پیج‌های ویندوز لایو اسم‌تان را می‌بینید. بر روی آن که کلیک کنید یک منو باز می‌شود که باید Account را انتخاب کنید. این صفحه به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات تماس، پسوردها، سوال‌های امنیتی‌تان و موارد بیشتری را ویرایش کنید. پایین‌تر همان صفحه زیر Additional Options لینک Close Your Account را مشاهده می‌کنید. اگر تا به اینجای کار درست پیش رفته باشید پسوردتان را وارد می‌کنید و کار انجام می‌شود.

 

yahoo

 

یاهو با دقت فراوانی تمامی سرویس‌هایش را به یک اکانت پیوند داده است. کنسل کردن آن رهایی از سرویس میل، مسنجر، هوم پیج، گروه‌ها (Groups) و هر سرویس دیگری را که با آی‌دی یاهو در اختیار دارید تضمین می‌کند. نخست با آی‌دی یاهوتان وارد شوید و صفحه Terminating Yahoo! Account را بیابید. در آنجا اطلاعاتی از اینکه این کار بر چه ویژگی‌هایی از اکانت‌تان تاثیر می‌گذارد را متوجه می‌شوید و همچنین یاهو به شما این اخطار را می‌دهد که درخواست غیرفعال و پاک کردن حساب تا 90 روز باقی مانده و بعد از آن عملی می‌شود. یاهو دلیل این تاخیر 90 روزه را هم برای جلوگیری از کلاهبرداری توسط افراد سواستفاده‌گر بیان کرده است، زیرا با غیرفعال کردن حساب شخص دیگری می‌تواند آی‌دی شما را انتخاب کند. البته هیچ یک از اطلاعات‌تان در اختیار آن شخص احتمالی قرار نمی‌گیرد.

 

Zoosk

 

آیا برای یافتن شخص رویاهای خود در این سایت حساب باز کرده‌اید ولی حال پشیمان شده‌اید؟ یا شاید فرد مورد نظر را پیدا کرده‌اید و دیگر دوست ندارید عضو این سایت باشید! به هر حال هر نیتی دارید می‌توانید به صفحه تنظیمات رفته و لینک Cancel Subscription را کلیک کنید. اما این کار کاملا اکانت‌تان را پاک نمی‌کند. اگر قصد پاک کردن همیشگی را دارید می‌توانید به اینجا هم سری بزنید، البته قبلش تصمیم‌تان را مصمم بگیرید. این را هم بدانید که اگر از اپلیکیشن Zoosk در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک استفاده می‌کنید با پاک کردن آن حساب کاربری‌تان در این شبکه از بین نمی‌رود.

به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو
دیدگاه کاربران 116
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.
  • لطفا مشکلات خود را بصورت کامل بیان و اگر باپیام خطایی مواجه شدید متن کامل خطا را بیان کنیدتاهرچه سریع تر مشکلتون حل بشود.

مدل لباس در شنبه , 28 اکتبر 2017 گفته :

ممنون از سايت خوبتون

mahshid در شنبه , 28 اکتبر 2017 گفته :

ممنون از سايت خوبتون

آگهی رایگان در پنجشنبه , 26 اکتبر 2017 گفته :

ممنون از آموزش بسیار خوبتون

alireza در پنجشنبه , 7 سپتامبر 2017 گفته :

عالی بود

طراحی سایت کرج در پنجشنبه , 31 آگوست 2017 گفته :

بسیار کاربردی بود ممنون

تلگرام باز در دوشنبه , 28 آگوست 2017 گفته :

ممنون عالی بود .

سیاوش در دوشنبه , 7 آگوست 2017 گفته :

سلام ممنون چه سايت خوبي دارين
در کسب و کارم زیاد استفاده نمودم
با تشکر از وب سایت شما

فرید در شنبه , 22 جولای 2017 گفته :

خیلی مطلب مفیدی بود
تشکر

مدیر سایت در شنبه , 22 جولای 2017 گفته :

درود آقا فرید ممنون

خرید بلیط هواپیما در جمعه , 7 جولای 2017 گفته :

سپاس سایتتون عالیه
موفق باشید

طراحی وب سایت در کرج در یکشنبه , 2 جولای 2017 گفته :

از مطالب مفیدتون استفاده کردیم. سپاس

کوتاه کننده لینک در پنجشنبه , 22 ژوئن 2017 گفته :

سلام ممنون چه سايت خوبي دارين
در کسب و کارم زیاد استفاده نمودم
با تشکر از وب سایت شما

طراحی سایت در کرج در دوشنبه , 19 ژوئن 2017 گفته :

بی نظیر است. ممنون برای به اشتراک گذاری. موفق باشید

باربري در جمعه , 2 ژوئن 2017 گفته :

مرسی از مطالبتون ..

مدیر سایت در جمعه , 2 ژوئن 2017 گفته :

ممنون از شما دوست عزیز!

تور تايلند در جمعه , 2 ژوئن 2017 گفته :

موفق باشید سایت خوبی دارین

مدیر سایت در جمعه , 2 ژوئن 2017 گفته :

ممنون دوست عزیز

دستگاه حضور غياب در شنبه , 20 می 2017 گفته :

ممون خیلی مطلب بدرد بخوری بود
من واسه اکانت توییترن لازم داشتم
سپاس

مدیر سایت در شنبه , 20 می 2017 گفته :

ممنون از شما دوست عزیز
خوشحالم که این پست برای شما کاربردی بوده
موفق باشید

مدیر سایت در سه شنبه , 16 می 2017 گفته :

سلام
ممنون از شما دوست عزیز

طراحی سایت در کرج در جمعه , 21 آوریل 2017 گفته :

مرسی از مطالبتون ..

طراحی سایت در کرج در جمعه , 21 آوریل 2017 گفته :

عالی

خرید گل در شنبه , 15 آوریل 2017 گفته :

میشه طریقه پاک کردن ایمیل یاهو هم توضیح بدید
با تشکر از سایت خوبتون

مدیر سایت در شنبه , 15 آوریل 2017 گفته :
خرید گل در شنبه , 15 آوریل 2017 گفته :

مرسی از مطلب خوبی که به اشتراک گذاشتید

مدیر سایت در شنبه , 15 آوریل 2017 گفته :

ممنون از نظر شما دوست عزیز

سینک در یکشنبه , 19 مارس 2017 گفته :

سلام. سایت شما واقعا خوب و بی نقص هستش . متشکرم.

مدیر سایت در یکشنبه , 19 مارس 2017 گفته :

سلام
ممنون از نظرتون دوست عزیز

طراحی سایت در سه شنبه , 28 فوریه 2017 گفته :

مرسی از سایت بسیار خوبتون

سندباد در شنبه , 11 فوریه 2017 گفته :

ممنون از اطلاعات شما برای کسب و کارم خیلی مفید بود

هاست در سه شنبه , 3 ژانویه 2017 گفته :

ممنون از سایتتون

ربات تلگرام در سه شنبه , 3 ژانویه 2017 گفته :

ممنون از مطالب خوبتون

ماشین ظرفشویی در چهار شنبه , 14 سپتامبر 2016 گفته :

خیلی خوب بود ممنون بابت به اشتراک گذاری
بی صبرانه منتظر مطالب بیشتر هستیم

قاب گوشی در شنبه , 10 سپتامبر 2016 گفته :

مرسیییییییییییییی

طراحی وب سایت در شنبه , 10 سپتامبر 2016 گفته :

ممنون از سایتتون

تاور کرین در پنجشنبه , 8 سپتامبر 2016 گفته :

بسیار عااالی

بانک کتاب در دوشنبه , 1 آگوست 2016 گفته :

ممنون از سایت خوبتون

خرید باغ در دوشنبه , 1 آگوست 2016 گفته :

مرسی از سایت فوق العادتون